Jak szybko schudnąć przed wakacjami?

Radio RAM | Utworzono: 09.03.2022, 13:17 | Zmodyfikowano: 09.03.2022, 13:17
A|A|A

Materiał Sponsora


Utrata zbędnych kilogramów w kilka dni jest niemożliwa, ale zmieniając swoje nawyki na kilkanaście tygodni przed wakacjami z pewnością zauważymy różnicę w wyglądzie swojej sylwetki. Warto mieć świadomość, że gwałtowny spadek wagi jest z reguły tymczasowy. Lepiej jest chudnąć stopniowo, ale trwale, dlatego tak ważne jest wprowadzenie zasad zdrowego stylu życia do swojej codzienności. Jak więc schudnąć przed wakacjami?


Mniejsze porcje i regularne posiłki

Problemem wielu osób, które chcą szybko schudnąć jest naprzemienne głodzenie się i objadanie. Tymczasem głodówki do niczego nas nie doprowadzą - wręcz przeciwnie, będą dla organizmu sygnałem, że musi on oszczędzać energię i magazynować ją w postaci tkanki tłuszczowej. Czasami, aby stracić zbędne kilogramy wystarczy podzielić swój dzienny jadłospis na mniejsze porcje i spożywać je w równych odstępach czasu, mniej więcej co trzy godziny. Dzięki temu metabolizm usprawni swoją pracę i nauczy się na bieżąco spalać dostarczane mu kalorie. W konsekwencji zaczniemy spalać stopniowo również tkankę tłuszczową.


Zdrowe nawyki żywieniowe - co jeść, a czego nie jeść?

Zdrowa dieta nie jest dietą eliminacyjną, jednak pewne produkty spożywcze warto w niej ograniczyć. Wrogiem odchudzania jest przede wszystkim sól, która zatrzymuje wodę w komórkach, a także cukier, będący źródłem pustych kalorii. Zdecydowanie niezdrowe są także produkty wysoko przetworzone (fast food, przekąski, dania gotowe) oraz potrawy tłuste, zawierające kwasy tłuszczowe nasycone. Wykreślając te pozycje ze swojej diety, z pewnością poczujemy się nie tylko lżej, ale i zdrowiej. Czym je zastąpić? Przede wszystkim dobrymi źródłami białka, węglowodanami złożonymi, warzywami, owocami i tłuszczami roślinnymi. Podczas każdego posiłku warto pamiętać o tym, że to warzywa powinny zajmować połowę naszego talerza. Drugą połowę należy podzielić na białka i węglowodany, czyli między innymi mięso oraz produkty zbożowe. 


Dieta pudełkowa idealna dla odchudzających się

Jeśli zmiana nawyków żywieniowych wydaje się nam nieosiągalna choćby ze względu na brak czasu, to powinniśmy wziąć pod uwagę catering dietetyczny Siedlce. Dieta pudełkowa stanowi duże ułatwienie na drodze do osiągnięcia wymarzonej wagi. Przede wszystkim wspiera regularność spożywania posiłków i pomaga utrzymać ich kaloryczność na identycznym poziomie każdego dnia. To stanowi z kolei gwarancję, że organizm nie wykorzysta nadwyżki kalorii do produkcji kolejnych komórek tłuszczowych. Poza tym, dieta pudełkowa bazuje na zdrowym jedzeniu, przygotowywanym z podstawowych składników spożywczych. Każdy jadłospis jest rozplanowywany przez dietetyków, którzy dostosowują bilans białek, węglowodanów i tłuszczy do potrzeb konkretnej osoby. Jest to zatem bardzo wygodne rozwiązanie, nie wymagające od nas dodatkowego zaangażowania. Wystarczy zamówić wybraną dietę, a posiłki zostaną dostarczone każdego dnia pod wskazany adres.


Trzeba się ruszać!

Dieta i ćwiczenia to najszybszy sposób na utratę zbędnych kilogramów, zwłaszcza jeśli chcemy również wzmocnić ciało i poprawić kształt sylwetki. O aktywność fizyczną można dbać na co dzień, wybierając spacer zamiast oglądania telewizji czy dojazd do pracy na rowerze zamiast komunikacji miejskiej. Wskazane będą także ćwiczenia na poszczególne partie ciała, które można wykonywać w domu lub na siłowni. Odchudzanie nie wymaga jednak forsowania się w pocie czoła. Znacznie lepiej będzie postawić na sport, który sprawia nam przyjemność tak, aby nie zmuszać się do ćwiczeń, lecz naprawdę je polubić. 

REKLAMA
To może Cię zainteresować