Praktyczne i stylowe płytki dekoracyjne na ścianę do salonu. Na jakie się zdecydować?

Radio RAM | Utworzono: 11.02.2022, 10:01 | Zmodyfikowano: 11.02.2022, 10:01
A|A|A

Materiał Sponsora


O funkcjonalności płytek dekoracyjnych słów kilka

Zarezerwowane do niedawna głównie dla łazienek i kuchni płytki dekoracyjne na ścianę wkroczyły także na salony, by nadać im nowoczesnego, unikalnego charakteru. Ale to nie wszystko. Wiele osób zastanawia się, dlaczego w ogóle warto zdecydować się na płytki ścienne do salonu. Powodów jest wiele. A najważniejszym z nich jest ponadprzeciętna funkcjonalność.

Płytki dekoracyjne wykazują się wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Na ścianach pomalowanych farbą, szczególnie w przypadku jasnych odcieni, nawet po lekkim dotknięciu widoczne są plamy. Płytki dekoracyjne na ścianę rozwiązują ten problem. Można je łatwo i szybko wyczyścić, dzięki czemu przez wiele lat służą swoim nienagannym stanem. Jest to także idealne rozwiązanie, jeżeli obawiamy się wszelkich zarysowań, bo to materiał szczególnie odporny na uszkodzenia.


Przykłady nowoczesnych płytek na ścianę

Płytki dekoracyjne na ścianę są dostępne w szerokiej gamie wzorów, wariantów kolorystycznych i rodzaju wykończenia powierzchni. W zależności od tego, jakie płytki wybierzemy, uzyskać można różny efekt.

Wysokim zainteresowaniem cieszą się modele imitujące beton. To rozwiązania, które sprawdzą się szczególnie w salonach nowoczesnych, a także tych w loftowym lub industrialnym stylu. Można wykorzystać podobne płytki również na podłodze. Pozwoli to stworzyć w pełni spójną, chłodną i surową aranżację, dzięki której wnętrze nie tylko zyska wyjątkowego klimatu, ale i optycznie się powiększy.

Swoją uwagę warto zwrócić również na płytki inspirowane drewnem. Takie modele doskonale sprawdzają się w salonach urządzonych w stylu boho, rustykalnym czy klasycznym. Położone na ścianę wnoszą tu nieco ciepła i przytulności. Płytki drewniane ułożyć standardowo w poziomie lub w pionie. Niezależnie jednak od sposobu montażu, z pewnością będą efektowną dekoracją ścienną.

Jeśli chcemy wprowadzić do salonu surowego, a jednocześnie bardzo ciepłego klimatu, warto sięgnąć po płytki dekoracyjne imitujące cegłę. Cegły dekoracyjne pasują praktycznie do każdej aranżacji. Doskonale prezentują się w połączeniu nie tylko z nowoczesnymi projektami, ale również loftowymi, rustykalnymi, a nawet i stylem glamour. Można nimi wykończyć całą ścianę lub wykorzystać do obudowy mniejszych detali.

REKLAMA
To może Cię zainteresować