Farmaceuci domagają się większej ochrony prawnej [POSŁUCHAJ]

Elżbieta Osowicz, km | Utworzono: 09.02.2022, 16:55 | Zmodyfikowano: 09.02.2022, 16:59
A|A|A

fot. archiwum

Farmaceuci domagają się przyznania statusu funkcjonariusza publicznego, który dawałby im większą ochronę. Jak mówią byłoby to szczególnie potrzebne teraz, kiedy testują pacjentów i dochodzi do ataków słownych oraz fizycznych. Szczegółowe dane na temat takich ataków są jeszcze zbierane i opisywane, ale w ubiegłym roku było ich co najmniej kilkanaście. Jak mówi prezes Dolnośląskiej Izby Aptekarskiej propozycje zmian w przepisach zostały już w grudniu ubiegłego roku złożone w Ministerstwie Zdrowia, na razie bez odpowiedzi:

Propozycje zostały już w grudniu przedstawione w Ministerstwie Zdrowia, na razie pozostają bez odpowiedzi. Farmaceutów w staraniach o przyznanie im statusu funkcjonariusza publicznego wspiera między innymi wrocławski poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.

Kilka dni temu rodzic niezadowolonego z dodatniego wyniku testu u syna zdemolował aptekę w Warszawie. W grudniu ubiegłego roku dwaj mężczyźni pobili farmaceutę, bo ten nie chciał obsłużyć klienta bez maseczki. Obaj napastnicy usłyszeli już zarzuty pobicia i zniszczenia mienia.

POSŁUCHAJ CAŁEJ RELACJI: 

REKLAMA

To może Cię zainteresować