Epidemia nostalgii w MuzWro [POSŁUCHAJ]

Maciek Szabatowski | Utworzono: 09.02.2022, 10:20 | Zmodyfikowano: 09.02.2022, 10:20
A|A|A

bluefaces (fot. Jestem Maciek, robię zdjęcia)

Nie da się uciec od skojarzeń z twórczością wrocławskiego duetu braci Zagrodnych, chcąc zapowiedzieć naszych gości. Brzmieniowa bliskość duetu bluefaces do święcącej sukcesy w ostatnich latach formacji Bluszcz jest dosyć oczywista. Czy kolejny męski duet z gitarami, syntezatorami i automatami perkusyjnymi w rolach głównych ma szansę szerzej zaistnieć na już całkiem aktywnie zagospodarowanym retro-poletku? 


18:00 BLUEFACES

Są dość młodym zespołem, w którego skład wchodzą Kamil Szokało (wokal/klawisze/gitara) oraz jego przyjaciel Bartek Szumin (klawisze/pady). Na scenie muzycznej działają od 2019 roku - wydali wtedy pierwszą EPkę pt. ,,Concrete". Pandemia pokrzyżowała im niestety plany koncertowe, chociaż udało się im zorganizować kilka eventów we Wrocławiu i w Świdnicy, ponadto współpracowali blisko ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury podczas festiwalu ,,Truskawka".

Tworzą szeroko pojętą muzykę elektroniczną w klimatach synthpop, synthwave i post-punk. Ich muzyczną inspiracją są lata 80. oraz zespoły zarówno zza zachodniej, jak i zza wschodniej granicy.14 grudnia ubiegłego roku wydali swój pierwszy LP zatytułowany ,,Nostalja". Znalazło się na niej 10 autorskich utworów, w których muzycy postarlai się zabrać słuchaczy z powrotem we wczesne lata 90', do czasów beztroskiego dzieciństwa. Poprzez głęboko brzmiące synthy oraz surową gitarę chcą przypomnieć odbiorcom o ich pierwszych miłosnych wzlotach, przyjaźniach i radościach, ale również o pierwszym poczuciu bezsilności, samotności oraz tęsknoty.

Chcą, by muzyka skłaniała słuchaczy do tyle samo do refleksji, co do rytmicznego ,,potupania" nogą. 

Czy ich numery zarażają Was nostalgią równie mocno, co kłaniające się brzmieniom lat 80. i 90. numery formacji Bluszcz i Niemoc? Do sprawdzenia w odtwarzaczu u dołu strony.

P.S.
Jeszcze a propos retro-skojarzeń... ;)
A CO POTEM?
Po 19:00 połączyliśmy się z wrocławską formacją In Blanco, by zaprosić Was na ich koncert. To była okazja, by przypomnieć Wam ich ostatni, mocno wpadający w ucho singiel "Na nowo". Przed momentem Trent Reznor ogłosił mini-trasę po USA. Wiadomość to nie byle jaka w czasach pandemicznego odcięcia. 
W trasę nie pojadą jednak sami. Towarzystwo ma być zacne. Więcej o tych planach także opowiedzieliśmy Wam w naszym programie. Przy tej okazji, przypomnijmy sobie jeden z utworów Trenta & Co z płyty "The Fragile".
PŁYTA TYGODNIA W MUZWRO
Na koniec, świetna wieść dla fanów Simona Greena aka Bonobo. Mamy realne powody, by wrócić dziś do jego najnowszego albumu. Płyta "Fragments" została naszą płytą tygodnia.
ZAPIS PROGRAMUW najbliższą środę zapraszam na spotkanie z Noviką. :)
Maciek Szabatowski

REKLAMA

To może Cię zainteresować