Koszykarze Śląska lepsi od Kinga w Hali Orbita

Wojciech Klich | Utworzono: 06.02.2022, 21:11 | Zmodyfikowano: 06.02.2022, 23:12

Lepiej to spotkanie rozpoczęli szczecinianie, którzy wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie. Różnicę jednak dosyć szybko zniwelowali Travis Trice i Kodi Justice. To głównie dzięki temu duetowi Śląsk po pierwszej kwarcie prowadził dwoma punktami. Przewagę udało się jeszcze powiększyć o jedno oczko w drugiej kwarcie, choć King wielokrotnie zbliżał się do gospodarzy.

W trzeciej kwarcie Śląsk złapał przestój, co skrzętnie wykorzystali goście. Wrocławianie na szczęście w porę wrócili do dobrej gry, między innymi dzięki skutecznej grze Szymona Tomczaka. Końcówka była w wykonaniu Śląska piorunująca i wrocławianie odskoczyli od rywali na osiem punktów. W ostatniej kwarcie Śląsk poszedł za ciosem i prowadził nawet 14 punktami. King zdołał jeszcze trochę zniwelować tę różnicę, ale wrocławianie bez większych kłopotów dowieźli zwycięstwo do końca.

Śląsk Wrocław – King Szczecin 85:74 (23:21, 18:17, 23:16, 21:20).