Mieszkańcy Borka walczą o przyszłość terenu przy ul. Pułtuskiej

Malwina Gadawa, BT | Utworzono: 21.01.2022, 14:52 | Zmodyfikowano: 21.01.2022, 14:53
A|A|A

fot. WCT Spartan

Spółka WTC Spartan planuje modernizację istniejących kortów, budowę pięciu nowych, przykrytych drewnianą halą łukową oraz zagospodarowanie i pielęgnację zieleni. Plany te jednak nie spotkały się z entuzjazmem wszystkich mieszkańców, o czym mówi Wojciech Hałuszczak, radny osiedla Borek i członek partii Zieloni.

Małgorzata Tracz z Zielonych przypomina, że magistrat nawet zorganizował konsultacje, w których mieszkańcy mogli się wypowiedzieć, jak zagospodarować ten teren.

W petycji do prezydenta Wrocławia autorzy poruszyli kilka kwestii, w tym m.in. te dotyczące zieleni, o czym mówi Ewa Zachara z grupy Wrocławska Zieleń.

W pierwszym etapie inwestycji przy Pułtuskiej powstanie pięć kortów o nawierzchni twardej, przykrytych lekką konstrukcją drewnianą. Drugi etap to wyburzenie obecnego budynku klubowego i postawienie w jego miejsce nowego obiektu, w którym znajda się między innymi stołówka czy szatnie. Miasto tłumaczy, że w ramach inwestycji owszem przebudowany zostanie ten teren, ale charakter miejsca ma pozostać niezmieniony – ma być to przestrzeń do treningu i gry w tenisa oraz ogólnodostępny teren zieleni, który będzie stanowił uzupełnienie parku Południowego.

REKLAMA

To może Cię zainteresować