Drewniane altany ogrodowe - na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Radio RAM | Utworzono: 18.01.2022, 12:00 | Zmodyfikowano: 18.01.2022, 12:00
A|A|A

Materiał Sponsora


Drewniana altanka w ogrodzie – ścianki ażurowe

Przeglądając poszczególne altany ogrodowe na produktyogrodowe.pl zauważycie, że niektóre altanki posiadają ścianki ażurowe. To nie tylko estetyczny dodatek, ale coś, co można bardzo pomysłowo wykorzystać. Kratownica w narożach altany ogrodowej lub jako całe ściany to świetna podpora dla pnączy, młodych krzewów i drzewek. Jest też dobrym miejscem do zaczepienia oświetlenia oraz lekkich doniczek, a dla majsterkowiczów także dodatkowym wieszakiem na narzędzia ogrodowe.

Altany w ogrodzie z elementami ażurowymi to wariant dobrze zbalansowany, dają nieco więcej cienia, ale nie separują wnętrza od reszty ogrodu. Z oferty sklepu Produkty Ogrodowe za przykład można wymienić modele Ela, Gerda lub Romantica.


Drewniane altany ogrodowe – wielospadowe zadaszenie z gontu

Jeśli przyszła altana ogrodowa ma być inwestycją na lata, dobrze, by posiadała solidne zadaszenie. W naszych warunkach klimatycznych, przy sporych opadach deszczu i śniegu, dach to nie tyko element dekoracyjny, ale także, a może przede wszystkim – użytkowy. Dobrej klasy altany drewniane posiadają zadaszenie z gontu, to alternatywa dla tańszych pawilonów i altanek z zadaszeniem z tkaniny lub gołych desek drewnianych.

Fot. Poszerzona altana ogrodowa (ProduktyOgrodowe.pl)

Altana ogrodowa z zadaszeniem z gontu na dodatkowy walor estetyczny – ładnie prezentuje się ze względu na uroczą kolorystykę pokrycia daszku, np. w kolorach bordowym, granatowym lub zielonkawym. Jeśli celujecie w kolorowy, rustykalny i wesoły design, to modele typu Ania, Natalia czy Gerda powinny przypaść wam do gustu.


Drewniana altana ogrodowa - z meblami czy bez?

Wydawać by się mogło, że zawsze zestaw mebli w altanie ogrodowej jako element wyposażenia jest czymś korzystnym. Komplet pasuje, gdyż jest zrobiony z tego samego gatunku drewna i w tej samej stylistyce. Jednak… mocno ogranicza aranżację takiej altany drewnianej. Jeśli celujecie w swoje autorskie kompozycje, lepiej wybrać altankę bez mebli i zainwestować w swój wymarzony wypoczynek. Zdecydowana większość dostępnych na rynku modeli to drewniane altanki bez wyposażenia, takiego jak wspomniane meble, ale także np., podest. Z doświadczenia producentów wynika, że te dwa elementy klient zwykle aranżuje na swój własny sposób i nie warto narzucać konkretnej koncepcji.


Fot. Duża altana ogrodowa od (ProduktyOgrodowe.pl)


Drewniana altanka w ogrodzie – gdzie kupić?

Aktualnie warto zajrzeć do katalogu altanek ogrodowych na ProduktyOgrodowe.pl – w bieżącym kwartale producent przygotował sporo promocji i wyprzedaży, więc można trafić na prawdziwe perełki. To ponad tuzin oryginalnych modeli o zróżnicowanych kształtach i rozmiarach, przez co łatwo dopasować wymarzoną altankę do warunków przestrzennych w ogrodzie.

REKLAMA
To może Cię zainteresować