Zaproszenia ślubne na szkle

Radio RAM | Utworzono: 17.01.2022, 12:30 | Zmodyfikowano: 17.01.2022, 12:30
A|A|A

Materiał Sponsora


Szklane zaproszenia ślubne – od czego zacząć?


Przy wyborze zaproszeń na ślub warto zastanowić się nad motywem przewodnim uroczystości. Jest wiele inspiracji na ten temat, jednak można pokusić się także o te bardziej nietypowe lub bliskie sercu Pary Młodej. Wśród często wybieranych projektów są zaproszenia z kwiatami, np. zaproszenia ślubne z piwonią, różami lub hortensją. Kwiaty pięknie podkreślają także wybrany kolor dominujący na przyjęciu weselnym lub uzupełniają inne dekoracje. Mogą być dobrane do bukietu Panny Młodej, zastawy stołowej lub wystroju sali balowej. Kwiaty do zaproszeń ślubnych można dobrać także wg własnego gustu, szczególnie, jeśli Para Młoda ma sentyment do jakiegoś konkretnego rodzaju kwiatów. Kolejnym eleganckim motywem, który jest niezawodnym wyborem na przyjęciach weselnych, jest motyw greenery, czyli bardzo dużo zieleni. Możecie tej barwy użyć nie tylko w przypadku zaproszeń ślubnych, ale także do dekoracji Sali weselnej, ozdób florystycznych lub połączyć z drewnem albo złotem. Zielone, szklane zaproszenia na szkle prezentują się oryginalnie i nietuzinkowo. W przypadku wyboru takiego koloru, polecamy zaproszenia ślubne z eukaliptusem, bluszczem. Sprawdzi się także paproć i liście monstery.


Jaką kopertę wybrać do zaproszeń ślubnych na szkle?

Najpiękniejsze zaproszenia ślubne potrzebują oryginalnej oprawy. Dlatego też przy szklanych zaproszeniach ślubnych najlepiej zaprezentują się ręcznie robione koperty z grafiką jak na zaproszeniach i innych dodatkach weselnych. Do klasycznych zaproszeń ślubnych w stylu minimalistycznym można dobrać koperty perłowe, bez nadruków, jednak wykonane z gustownego, mieniącego się papieru. Ciekawy efekt dają także kwiatowe wklejki do kopert, które również mogą być wykonane z różnymi motywami, a nawet ze złoconymi grafikami. Na kopertach można wykonać personalizację, czyli nadruk Imiona i Nazwisk Gości, a także adresu, jeśli macie w planach wysyłkę zaproszeń. Można jeszcze wspomnieć o przezroczystych kopertach, wykonanych z transparentnego papieru, który dodaje subtelności. Dzięki takim kopertą szklane zaproszenia wyglądają lekko i delikatnie.


Winietki na szkle

Do szklanych zaproszeń ślubnych można dobrać wiele ciekawych i stylistycznie podobnych dodatków na stoły weselne, które na pewno umilą przyjęcie przybyłym Gościom. Najlepszym uzupełnieniem zaproszeń na szkle są szklane winietki, które mogą być wykonane z dowolną grafiką np. kwiatowymi motywami, zdjęciem, florystycznymi zawijasami. Winietki na szkle mogą być także wykonane bez grafiki, w stylu minimalistycznym z kaligraficzną czcionką lub prostymi napisami. Do szklanych zaproszeń można również domówić menu na stoły, numery stolików, plakat z rozmieszczeniem Gości. Wszystkie te papierowe detale podkreślą stylistykę uroczystości, nadadzą jej indywidualny charakter i wprowadzą oryginalny klimat. Poza powyższymi dodatkami, warto zapoznać się z ofertą podziękowań dla Gości. Wśród oryginalnych drobnych upominków dla Gości możecie znaleźć małe czekoladki, słoiczki z miodem, lizaki czekoladowe, chocosticksy do rozpuszczania w mleku (lub do schrupania), personalizowane krówki. Oryginalne podziękowania dla Gości to także zapachowe świeczki, które występują również w opcji ekologicznej, sojowej lub torebeczki z nasionami niezapominajki z dowolny napisem. Jeśli natomiast Państwo Młodzi uwielbiają prezenty hand made, mogą pokusić się o przygotowanie nalewki dla Gości i zapakowanie jej w personalizowane buteleczki na tego typu alkoholowe podarunki.

Czy warto wybrać zaproszenia ślubne na szkle? Jeśli chcecie zaskoczyć Gości, stworzyć niezapomniany i ponadczasowy projekt zaproszeń, to z pewnością tak. Szkło wygląda urokliwie, a w połączeniu z kaligraficzną czcionką, elegancką grafiką lub innymi detalami np. akwarelowymi kwiatami, na pewno będzie podstawą do stworzenia wyjątkowych zaproszeń ślubnych. Nie zapominajcie także o szykownych kopertach, które są rękodziełem, i które również wpłyną na odbiór całej papeterii. Szklane zaproszenia do zapowiedź wyjątkowej uroczystości, dopracowanej w każdym szczególe.

Źródło zdjęć: Amelia-Wedding.pl

REKLAMA
To może Cię zainteresować