Szafa z lustrem do przedpokoju — jak wybrać odpowiednią?

Radio RAM | Utworzono: 10.01.2022, 21:49 | Zmodyfikowano: 10.01.2022, 21:49
A|A|A

Materiał Sponsora


Szafa to mebel, którego nie może zabraknąć w przedpokoju. Jest ona niezbędna do wygodnego przechowywania ubrań, okryć wierzchnich, a także sezonowych dodatków. Jej obecność pozwala po prostu na to, by zachować porządek w strefie ''powitalnej'' mieszkania. Dzięki temu całe wnętrze może prezentować się po prostu schludnie i estetycznie. A dlaczego akurat szafa z lustrem? To chyba całkiem proste! Taki mebel zapewnia ogromną funkcjonalność. Przede wszystkim pozwala nam przed wyjściem, zerknąć w nasze odbicie i sprawdzić, jak prezentuje się nasza stylizacji. To jednak nie wszystko! Szafa z lustrem do przedpokoju to także fantastyczny sposób na optyczne powiększenie wnętrza. Sprawdźmy, czym kierować się wybierając taki mebel. 


Szafa z lustrem do przedpokoju — na co zwrócić uwagę?

Szafa do przedpokoju to mebel, przy którego kupnie będziemy musieli zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest oczywiście rozmiar mebla. Będziemy w nim przechowywać ubrania wierzchnie, w tym także z pewnością długie płaszcze. Dlatego też kluczowa jest jego wysokość oraz ułożenie wieszaka we wnętrzu szafy. Poza tym istotna jest także jej szerokość. Oczywiście im szersza, tym więcej rzeczy w niej zmieścimy, co będzie dużym atutem. Jednak jeśli przedpokój jest bardzo mały, najlepszą opcją będzie wąska szafa. 

Kolejną ważną sprawą jest samo wnętrze szafy. Powinno nam ono umożliwiać bezproblemowe przechowywanie, dlatego zwróćmy uwagę na jego rozmieszczenie. Sprawdźmy, czy dana ilość półek będzie dla nas wystarczająca. 


Szafa przesuwna czy uchylna — jaka sprawdzi się lepiej? 

Szafy do przedpokoju możemy podzielić na dwie grupy, czyli na te z drzwiami przesuwnymi i drzwiami uchylnymi. Który model będzie lepszy? Wszystko zależy od naszych potrzeb, preferencji oraz ilości miejsca w pomieszczeniu. Bez wątpienia bardziej funkcjonalną opcją są szafy przesuwne. Otwieranie jej nie zajmuje miejsca, dlatego będzie idealnym wyborem nawet do niewielkich przedpokoi. Taka szafa z lustrem prezentuje się też bardziej nowocześnie. Drzwi przesuwne nie sprawdzą się jednak natomiast w wąskich pomieszczeniach. Tu bez wątpienia lepszym wyborem będzie zwykła szafa z lustrem, ponieważ w sklepach dostępne są nawet modele jednodrzwiowe. 

REKLAMA
To może Cię zainteresować