Konrad Imiela wspomina Monikę Jaworską, wielką fankę Capitolu [POSŁUCHAJ]

Anna Fluder | Utworzono: 05.01.2022, 14:18 | Zmodyfikowano: 05.01.2022, 14:18
A|A|A

To bardzo smutna wiadomość. Monika. Wspaniała, pozytywna, szalona, ale jednocześnie profesjonalna, mądra. Ilekroć towarzyszyła jakimś różnicom zdań, ostrym sądom w towarzystwie, zawsze studziła złe emocje. Kochała ludzi i chciała, żeby ludzie się kochali, żeby było im do siebie bliżej. Bardzo smutny poranek. Jakkolwiek byśmy się na niego nie przygotowywali... You are always on my mind.. - napisał dyrektor Teatru Muzycznego Capitol Konrad Imiela na naszym facebooku w dniu śmierci naszej przyjaciółki, koleżanki i szefowej Radia RAM Moniki Jaworskiej. Dzień później wpisał się do księgi kondolencyjnej i był naszym gościem. Opowiadał o spotkaniach w Capitolu, dyskusjach na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej, humorze i miłości do Maćka Maciejewskiego, dla niej ucieleśnienia Elvisa, ale wracały też osobiste emocje i wspomnienia...

Na stronie Teatru Muzycznego Capitol czytamy:

Są postaci, o których nie sposób mówić w czasie przeszłym. Dziś odeszła Monika Jaworska, szefowa Radio RAM, wybitna dziennikarka i prezenterka radiowa, a my – jej przyjaciele z Capitolu – nie umiemy przyjąć tego do wiadomości.

Jej spontaniczność, ciekawość i gigantyczne poczucie humoru w połączeniu z radiowym instynktem i profesjonalizmem najwyższej próby ukształtowały osobowość, o jakiej marzyć może każda antena.
Wspierała nas – Capitol i Przegląd Piosenki Aktorskiej – nie tylko medialną uważnością na najwyższym poziomie. Jej zaangażowanie było czymś więcej: mądrym i czułym osobistym zainteresowaniem tym, co się u nas dzieje. Kibicowała swoim ulubieńcom i ulubienicom z naszej sceny ze sportową niemal pasją. Kochała nas, a my kochaliśmy ją.
Była absolutną mistrzynią świata w radości.
Na zdjęciu z 2019 roku wręcza Ralphowi Kaminskiemu nagrodę Radia RAM.
To była kolejna już edycja tego wyróżnienia. Monika wymyśliła tę nagrodę parę lat wcześniej podczas jednego z koncertów finałowych Przeglądu Piosenki Aktorskiej – i znienacka, a vista, w biurze prasowym, wyklejała z naklejek RAM i biurowych materiałów laurkę dla wyróżnionej wokalistki.
Moniko, Twoja przyjaźń to był dla nas zaszczyt.
Najbliższym i całej radiowej rodzinie z wielkim współczuciem i żalem -
przyjaciółki i przyjaciele z Teatru Muzycznego Capitol i Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Uroczystości pogrzebowe Moniki Jaworskiej zaplanowano w sobotę 8.01, od godziny 15:00, na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim, przy ulicy Kościuszki 47.


We Wrocławiu, w hallu Radia RAM przy Alei Karkonoskiej 10 pozostaje wystawiona Księga Kondolencyjna.
W sobotę od 14:00 do 16:00 będzie tam także czekała nasza reporterka, dla chętnych, którzy zechcą nagrać swoje wspomnienia.


W pozostałe dni wpisy w Księdze Kondolencyjnej będą możliwe:

6.01 do północy
7.01 do 16:00
8.01 do północy
9.01 do 16:00
od 10 do 16.01 codziennie do północy.

REKLAMA

To może Cię zainteresować