Ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych

Radio RAM | Utworzono: 19.12.2021, 11:58 | Zmodyfikowano: 19.12.2021, 11:58
A|A|A

Materiał Sponsora


Słuchawki bezprzewodowe

Klienci cenią słuchawki bezprzewodowe przede wszystkim za wygodę. Ale bez obaw nie trzeba tutaj iść na kompromis i rezygnować z dobrej jakości dźwięku. Te niewielkich rozmiarów słuchawki dokanałowe potrafią pozytywnie zaskoczyć jakością dźwięków jaką oferują. Przyjemność słuchania muzyki podczas biegania czy innego rodzaju aktywności fizycznej jest jeszcze większa bez plączącego się niewygodnego kabla. 


Jakie słuchawki douszne wybrać?

Najlepsze słuchawki douszne bezprzewodowe powinny oferować przede wszystkim dobrą jakość dźwięku, przecież właśnie do tego zostały stworzone. Warto dokładnie sprawdzać parametry poszczególnych modeli, gdyż może się okazać, że tanie słuchawki douszne wcale nie odbiegają jakością od droższych modeli. Warto sprawdzić na co powinniśmy zwrócić uwagę czytając ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych

Rodzaj transmisji

Słuchawki potrzebują połączenia z urządzeniem emitującym muzykę. Większość modeli łączy się z nim za pomocą technologii Bluetooth i raczej rzadko spotkamy takie, które używają podczerwieni. Buluetooth oferuje w miarę stabilne połączenie, które posiada dość dobry zasięg nawet przy dużej odległości.

Zasięg

Aby móc całkowicie wykorzystać funkcjonalność słuchawek bezprzewodowych warto wybrać te z dobrym zasięgiem. Dzięki temu będziemy mogli oddalić się od urządzenia transmitującego i nie martwić się o jakość emitowanego dźwięku. Przeważnie oferowany jest zasięg zaczynający się od 5 metrów. Najwyższej klasy urządzenia posiadają zasięg do 100 metrów, a przeszkody typu ściany nie stanowią dla nich problemu i nie zakłócają transmisji.

Akumulator

Bezprzewodowe słuchawki wymagają zasilania. Mają wbudowany akumulator, który umożliwia ich pracę. Dobre słuchawki powinny mieć na tyle długi czas działania baterii, aby ciągłe ładowanie nie było dla nas problemem. Warto też sprawdzić ile czasu zajmuje pełen cykl ładowania.

Dodatkowa funkcjonalność

Większość modeli posiada wbudowany mikrofon. Choć z początku może nam się wydać, że nie będziemy potrzebowali tej opcji, to jest ona bardzo przydatna. Umożliwi nam np. odebranie telefonu i swobodną rozmowę podczas biegania czy wykonywania domowych czynności. Dobrej jakości mikrofon umożliwi swobodną rozmowę i zapewni dźwięk wysokiej jakości.

Czułość

Dynamika decyduje o tym, jak głośno będą grać słuchawki. To szczególne ważne dla melomanów, którzy uwielbiają delektować się dobrej jakości muzyką, która leci w sporej dawce decybeli.

Pasmo przenoszenia

Ten parametr wyrażany jest w Hz i choć pewnie dla przeciętnego słuchacza wcale nie zrobi różnicy, szczególnie kiedy słuchawki mają służyć jedynie rozmowie telefonicznej lub do sporadycznego słuchania ulubionych hitów, warto sprawdzić go przed zakupem. Pokazuje on jaką częstotliwość mogą przenieść słuchawki, a zakres w poszczególnych modelach jest bardzo różny i wynosi od 6 do 51000 Hz.

Impedancja

Ma ona bezpośredni wpływ na głośność oraz jakość dźwięku. Wyrażana jest w omach. Niższa wartość sugeruje, że potrzebna jest mniejsza moc do poprawnego działania słuchawek dousznych. Oznacza to, że bez problemu będziemy mogli używać ich w zestawieniu ze słabszymi sprzętami. Nie może być jednak zbyt niska, gdyż wtedy dźwięk może okazać się zniekształcony. Jeżeli zależy nam na profesjonalnym użytku słuchawek powinniśmy wybrać model z wyższą wartością omów. Słuchawki dokanałowe posiadają przeważnie od 16 do 32 omów. Zdecydowanie lepiej wypadają słuchawki bezprzewodowe nauszne, które modą osiągnąć nawet 64 omy.


Dobre słuchawki douszne

Dobre słuchawki wcale nie muszą być drogie, jeżeli poszukujemy sprzętu, który ma służyć nam jedynie do sporadycznego użytkowania być może nie warto przepłacać.


Słuchawki douszne do 100 zł

Choć wybór jest raczej ograniczony, to znajdzie się kilka modeli, na które warto zwrócić uwagę. Przykładem są słuchawki Savio, które świetnie się prezentują i posiadają dobrej jakości parametry. Czas działania baterii to około 2 godzin, a do pełnego naładowania potrzebują godziny. Sprawdzą się idealnie na rozpoczęcie swojej przygody ze słuchawkami bezprzewodowymi.


Słuchawki douszne do 200 zł

Ten przedział oferuje trochę większy wybór. Znajdziemy tutaj sprzęty popularnych producentów smartfonów jak Xiaomi czy Huawei. Jeżeli chodzi o parametry, są one mniej więcej na podobnym poziomie co w przypadku poprzedniego przedziału cenowego.


Słuchawki douszne do 500 zł

Taki budżet daje praktycznie nieograniczony wybór. Praktycznie, bo modele typu premium w tym popularne słuchawki Apple wciąż są poza zasięgiem. Jeżeli dobrze prześledzimy parametry techniczne oferowanych sprzętów jesteśmy w stanie wybrać dobrej jakości sprzęt, który zaskoczy nas nie tylko jakością dźwięku ale także dodatkowymi rozwiązaniami i funkcjami.

REKLAMA
To może Cię zainteresować