Jakie słuchawki dla graczy warto wybrać?

Radio RAM | Utworzono: 10.12.2021, 11:24 | Zmodyfikowano: 10.12.2021, 11:24
A|A|A

Materiał Sponsora

 

  1. Jakie słuchawki dla graczy - przewodowe czy bezprzewodowe?
  2. Jak wybrać słuchawki gamingowe?
  3. Dobre słuchawki bezprzewodowe wybiorą za Ciebie specjaliści


Nie istnieją jedne najskuteczniejsze i najlepsze słuchawki gamingowe, ponieważ każdy gracz potrzebuje innych funkcjonalności i parametrów. Istnieją jednak pewne uniwersalne wskazówki, które pozwalają wybrać idealny model słuchawek, perfekcyjnie dopasowany do potrzeb konkretnego gracza.


Jakie słuchawki dla graczy - przewodowe czy bezprzewodowe?

Słuchawki gamingowe powinny być przede wszystkim wygodne, jednak wygoda dla każdego oznacza coś innego. Dla jednego będzie to możliwość swobodnego poruszania się bez zwracania uwagi na położenie i długość kabla, dla innego brak konieczności ładowania słuchawek w przypadku długiego użytkowania. Zarówno słuchawki bezprzewodowe, jak i przewodowe, mają liczne zalety i kilka wad. Te pierwsze są przede wszystkim komfortowe w użytkowaniu - brak kabla zasilającego pozwala bez przeszkód poruszać się w obrębie kilku metrów od komputera; nie przeszkadza on także w trakcie gry. Trzeba je jednak ładować, dlatego wybierając gamingowe słuchawki bezprzewodowe, warto zwrócić uwagę na ich czas pracy na jednym ładowaniu oraz to, w jakim czasie jest przekazywany dźwięk. Opóźnienia jakie powoduje łączność bezprzewodowa, mogą kosztować nawet przegraną w grze. Z kolei modele przewodowe nie wymagają ładowania i w wielu przypadkach nie generują opóźnień w przekazywaniu dźwięków.


Jak wybrać słuchawki gamingowe?

Wybór słuchawek gamingowych powinien być poprzedzony dokładnymi poszukiwaniami oraz określeniem własnych potrzeb. Od tego typu słuchawek wymaga się więcej niż od modeli służących do słuchania muzyki czy oglądania filmów, dlatego ważne są zarówno parametry techniczne, jak i walory użytkowe.

Pierwszą ważną kwestią, jest rodzaj słuchawek. Słuchawki gamingowe douszne nie są zbyt popularne wśród graczy, ponieważ gwarantują znacznie mniejsze wygłuszenie dźwięków otoczenia niż modele nauszne. Słuchawki douszne są też uważane za mniej wygodne. Z kolei słuchawki nauszne zapewniają komfort użytkowania, dobrze wygłuszają dźwięki otoczenia, a w grze generują dźwięk przestrzenny, dają więc możliwość większej immersji. Biorąc pod uwagę wygodę noszenia, słuchawki powinny być lekkie i wykonane z materiałów, które nie powodują nadmiernego pocenia się skóry, szczególnie jeśli wybór padnie na słuchawki zamknięte lub słuchawki półotwarte. Czasami zamiast skóry lepiej sprawdza się welur. Ważny jest także pałąk słuchawek, który powinien być wytrzymały, sprężysty i lekki, aby noszenie słuchawek przez długi czas nie powodowało dyskomfortu.

Niezmiernie ważną kwestią jest mikrofon. Tanie słuchawki gamingowe mogą mieć wbudowany mikrofon, który jednak nie sprawdzi się najlepiej. Znacznie częściej wybieranym rozwiązaniem są słuchawki z mikrofonem umieszczonym na giętkim i długim pałąku. W wielu modelach można go szybko odłączyć od słuchawek lub złożyć zawsze wtedy, kiedy nie jest potrzebny. Odłączany mikrofon przydaje się głównie graczom, którzy często grają w trybie single player i nie muszą kontaktować się z innymi graczami. Sam mikrofon powinien być zakończony miękką gąbka lub filtrem, których zadaniem jest redukowanie szumów i odgłosów dmuchnięć, szczególnie wtedy, kiedy mikrofon jest zlokalizowany w bliskiej odległości od ust. W przypadku mikrofonu ważne jest również jego swobodne wyłączenie lub włączenie.

Liczy się także jakość dźwięku oraz pasmo przenoszenia. Utarło się, że lepszą jakość zapewniają przewodowe słuchawki, jednak nie jest to regułą. Bezprzewodowe słuchawki bluetooth zapewniają niekiedy znacznie lepszą jakość dźwięku niż nawet najlepszy model słuchawek przewodowych. 

Cena powinna być ostatnim kryterium, na jakie należy zwracać uwagę. Chcąc kupić świetne słuchawki, które mają typowo gamingowy design, trzeba się nastawić na wydatek kilkuset, a w niektórych przypadkach nawet kilku tysięcy złotych. Każda dodatkowa funkcja lub element wyposażenia będzie podnosić cenę, jednak z niektórych nie warto rezygnować. Mając do wyboru model z funkcją redukcji szumów, zapewniający szerokie pasmo przenoszenia oraz świetną jakość dźwięku, warto w niego zainwestować nawet kosztem banalnego designu.


Dobre słuchawki bezprzewodowe wybiorą za Ciebie specjaliści

Samodzielne porównywanie kilku rodzajów słuchawek gamingowych jest czasochłonne i wymaga dużej wiedzy na temat wartościowych funkcji poszczególnych modeli. Aby skrócić czas wyboru, warto sprawdzić ranking słuchawek gamingowych, w którym zostały opisane polecane słuchawki gamingowe z dobrym stosunkiem jakości do ceny i wysokiej klasy parametrami technicznymi.

REKLAMA
To może Cię zainteresować