Serialowy natłok – czyli jak wybrać dobry serial spośród setek innych

Radio RAM | Utworzono: 05.12.2021, 16:21 | Zmodyfikowano: 05.12.2021, 16:21
A|A|A

Materiał Sponsora


Wujek Google

Największym wsparciem jest zawsze wujek Google. Gdy kończy się ulubiony serial i nie wiesz, gdzie szukać dalej, to najprostszym sposobem jest wpisanie w Google frazy, która w danej chwili przychodzi Ci do głowy.

Można wpisać „najbardziej popularne seriale 2021” i zawsze w wynikach wyszukiwania pojawią się artykuły, w których znajdziesz propozycje dla siebie. Pamiętaj, że wszystko zależy od Ciebie i Twoich preferencji. Możesz trafić na takie polecajki, które nie za bardzo Cię zainteresują lub takie, które już masz odhaczone na swojej liście. Nie ma co się poddawać – trzeba szukać dalej lub próbować innego sposobu.


Rankingi seriali

Na platformach streamingowych znajduje się wiele ciekawych propozycji serialowych. Oferta, chociażby Netfliksa, jest na tyle bogata, że czasem nie wiadomo, za którą perełkę złapać. Kolejną ciekawą propozycją odnalezienia się w serialowym natłoku są rankingi seriali.

To zwykle przeróżne zestawienia na temat seriali o każdej tematyce. Serialowi maniacy uwielbiają oglądać wszystkie produkcje, bez względu na rodzaj – dlatego takie rankingi są naprawdę interesującym rozwiązaniem. Ranking z serialami pomoże Ci dobrać serial o tematyce ogólnej lub podobny do tego, który właśnie skończyłeś oglądać.

Oto kilka propozycji serialowych rankingów:

  • amerykańskie seriale o tematyce prawniczej,
  • seriale podobne do Sexify,
  • seriale na podstawie książek,
  • seriale podobne do Domu z papieru.

Dzięki takim zestawieniom możesz poszerzyć swoje horyzonty oraz poznać produkcje, które do tej pory były dla Ciebie nieznane.


Fora internetowe

Tak, istnieje jeszcze coś takiego, jak fora internetowe. Grupy dyskusyjne o podobnych zainteresowaniach i poglądach to idealne miejsce do wymiany informacji na temat dobrych seriali.

Serialoholicy wiedzą, że jeśli brakuje pomysłu, to trzeba szukać wszędzie. Jeszcze do niedawna pod zapytaniem „Szukam dobrego filmu lub serialu” można było bez problemu znaleźć aktualne wątki na forach dyskusyjnych. Społeczność poleca osobie zadającej pytanie dobre w swojej ocenie filmy lub seriale. To ciekawa forma przekazu informacji.


Spersonalizowane grupy

Aktualnie coraz większą popularnością cieszą się grupy na Facebooku. Charakteryzują się one tym, że zbierają ludzi, którzy interesują się tym samym tematem – w tym przypadku serialami.

Ludzie w grupie związanej z serialami wymieniają się doświadczeniami z tej dziedziny. Proszą o porady lub chcą się sami z siebie podzielić recenzją na temat danego odcinka,sezonu, lub filmu. To bardzo przydatne, zwłaszcza kiedy szukasz dobrego serialu. Zadając pytanie w grupie, na pewno dostaniesz wiele ciekawych propozycji od jej członków.

Warto więc sprawdzić, czy jest taka grupa, która odpowiada Twoim oczekiwaniom i dołączyć do niej. Na pewno czeka tam na Ciebie wiele nowych i interesujących propozycji, recenzji i informacji!


Podsumowanie

Jak znaleźć dobry serial wśród setek innych? Wyżej masz kilka propozycji, które na pewno się sprawdzą – wujek Google, rankingi seriali, fora internetowe i spersonalizowane grupy np. na Facebooku, to tylko początek drogi do wyboru tego najlepszego serialu. Wybierz odpowiednią formę dla siebie.

REKLAMA
To może Cię zainteresować