Zwycięzcy i gwiazdy AFF w Strefie Kina Radia RAM [POSŁUCHAJ]

Jan Pelczar | Utworzono: 01.12.2021, 17:44 | Zmodyfikowano: 01.12.2021, 17:44
A|A|A

W Strefie Kina Radia RAM gwiazdą była zwyciężczyni American Docs – konkursu filmów dokumentalnych – Angela Washko. Jej film „Królowa pracująca” („Workhorse Queen”) to historia drag queen, która wystąpiła m.in. w słynnym reality show RuPaula. O blaskach i cieniach współczesnej sceny drag oraz o historii Eda Polito i stworzonej przez niego Kashy Davies oraz o pracy nad filmem opowiada reżyserka.

 

W dniu rozpoczęcia części online American Film Festival w Radiu RAM wyemitowaliśmy wywiad z reżyserem filmu „Miłego życia” („Have a Nice Life”). Jedna z premier tegorocznego konkursu Spectrum dla filmów fabularnych to historia spotkania dwóch outsiderek, które pochodzą z odmiennych światów, choć mieszkają na tych samych przedmieściach. Doświadczenia imigrantki i początkującej artystki są bliskie reżyserowi, który w tej pierwszej roli obsadził własną mamę, a sam zna drogę, która musiała pokonać młodsza z bohaterek. Naszym gościem był Prashanth Kamalakanthan

 

Tydzień po zakończeniu stacjonarnej części American Film Festival w Strefie Kina Radia RAM zaprezentowaliśmy fragmenty rozmowy Miłosławy Bożek ze zwycięzcą konkursu Spectrum, Diego Ongaro, reżyserem filmu „Król nie żyje” („Down with the King”). Oto cały wywiad:

W piątek 3 grudnia sięgnęliśmy na antenie po fragmenty rozmowy z twórcami filmu "Anchorage". Scott Monahan i Dakota Loesch stworzyli i zagrali w filmie o braciach, którzy chcą zarobić w tytułowym alaskańskim mieście na handlu narkotykami. Na ekranie oglądamy ich podróż, w którą ruszają z południa USA. Z najbarwniejszymi spośród gości tegorocznego AFF rozmawiała Miłosława Bożek. Oto cały wywiad:

W środę 8 grudnia wyemitowaliśmy część rozmowy z reżyserem obleganego na AFF "Youngstown". Pete Ohs odpowiadał na pytania Miłosławy Bożek. Oto całość rozmowy:

Rozmowy tłumaczone "na żywo" - tłumacze Łukasz Borkiewicz, Tomasz Duda. Rozmowa tłumaczona po nagraniu - lektorka Joanna Łukaszewska. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować