Przesyłki kurierskie do Szwecji: oto wszystko, co trzeba wiedzieć o procesie ich nadawania

Radio RAM | Utworzono: 30.11.2021, 13:15 | Zmodyfikowano: 30.11.2021, 13:15
A|A|A

Materiał Sponsora


Czy opłaca się wysyłać paczki z Polski do Szwecji?

Większość osób, które są zainteresowane korzystaniem z usług kurierskich, zastanawia się nad ich opłacalnością. Nie jest tajemnicą, że wysłanie przesyłki za granicę kosztuje, jednak tylko nieliczni wiedzą, czy jest to duży wydatek. Zanim ocenisz, czy przesyłka do Szwecji jest opłacalna, musisz wziąć pod uwagę, jakie odległości pokonuje. Kraje skandynawskie są rozległe, a do ich północnych granic często trzeba przemierzyć nawet 2 tys. km.

Firmy, które dostarczają przesyłki kurierskie do Szwecji, muszą czerpać z tego zyski. Dlatego w cenie usługi jest koszt paliwa, eksploatacji samochodu i wynagrodzenia kierowcy, nie wspominając już o kosztach ewentualnych nieprzewidzianych zdarzeń. Dodatkowo każda paczka jest ubezpieczona, a przewoźnik musi liczyć się z tym, że w przypadku jej uszkodzenia będzie musiał wypłacić odszkodowanie.


Ile kosztuje paczka do Szwecji?

Niewielka przesyłka do Szwecji nadana przez serwis internetowy Euro-Paka.pl może kosztować około 100-130 zł. Cena usługi zależy przede wszystkim od wagi i gabarytów paczki. Nie zawsze jednak są to relacje wprost proporcjonalne.

Korzystając z usług serwisu Euro Paka, masz możliwość dokonania oceny oferty i sprawdzenia jej istotnych szczegółów. Dlatego, zanim nadasz przesyłkę, sprawdź:

  • jakie są dopuszczalne wymiary i waga przyjmowanych przesyłek,
  • jaka jest kwota bezpłatnego ubezpieczenia paczki do Szwecji,
  • jak długo trwa realizacja usługi w danej firmie kurierskiej,
  • jakich przedmiotów nie można umieszczać w paczkach,
  • jaką odpowiedzialność za przesyłkę przyjmuje na siebie przewoźnik,
  • jakie są procedury reklamacyjne,
  • czy usługa jest realizowana w systemie od drzwi do drzwi,
  • czy jest możliwość śledzenia przesyłki?

 
Jak pakować paczki do Szwecji?

Większość firm kurierskich stosuje te same zasady dotyczące pakowania przesyłek. Wynika to z potrzeby ochrony zarówno Twojej paczki, jak i tych, które jadą wraz z nią w jednym transporcie. Uszkodzenie ostrym przedmiotem czy rozlanie barwnika mogłoby doprowadzić do wielu zniszczeń. Aby uniknąć strat i problemów z wypłatą odszkodowań, firmy zalecają pakowanie paczek w kartony i owijanie ich folią stretch. Dodatkowo wszystkie krawędzie powinny być zabezpieczone taśmą, a puste przestrzenie we wnętrzu – wypełnione folią bąbelkową.

Paczki z Polski do Szwecji należy też starannie adresować. Ułatwieniem może być wypełnienie etykiety adresowej w internecie. Etykietę drukuje kurier i przywozi ze sobą, naklejając ją podczas odbioru paczki. Mimo takich ułatwień, tylko od nadawcy zależy, jak precyzyjnie będzie zaadresowana przesyłka. Błędy, nieścisłości czy brak potrzebnych informacji mogą skutkować tym, że przesyłka wróci do nadawcy. Kurier może też odmówić przyjęcia przesyłki, jeśli będzie źle zapakowana.

Przesyłki kurierskie do Szwecji standardowo są dostarczane w czasie od 4 do 6 dni roboczych. Jeśli w tym czasie wypada weekend lub święto, czas dowozu paczki wydłuży się o liczbę dni wolnych od pracy.

 

REKLAMA
To może Cię zainteresować