Co warto wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

Radio RAM | Utworzono: 26.11.2021, 11:25 | Zmodyfikowano: 26.11.2021, 11:25
A|A|A

Materiał Sponsora


1. Kredyt mieszkaniowy pozwoli Ci zrealizować Twoje marzenie o własnej nieruchomości!
2. Co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy kredytu?
3. O czym jeszcze warto pamiętać przed zaciągnięciem kredytu mieszkaniowego?


Kredyt mieszkaniowy pozwoli Ci zrealizować Twoje marzenie o własnej nieruchomości!

Kredyt hipoteczny jest chętnie wybierany przez te osoby, które poważnie myślą o zakupie domu lub mieszkania. Jest to najintratniejsza forma sfinansowania mieszkania, gdy nie dysponujesz wystarczającą ilością gotówki. Ceny mieszkań rosną i nic nie wskazuje na to, aby ta sytuacja miała ulec odwróceniu. Jeżeli posiadasz swój wkład własny - krok zmierzający do zawarcia umowy kredytu pozwoli Ci spełnić Twoje marzenie o nieruchomości. 

Udzielenie kredytu jest zawsze poprzedzone Twoją obecną analizą finansową. Czy masz stałą pracę? Jesteś zatrudniony w ramach umowy o pracę czy umowy zlecenie? Ile wynoszą Twoje miesięczne koszty utrzymania? Czy masz już jakieś zobowiązania finansowe? W jakim wieku jesteś? Na ile lat chcesz rozłożyć swój kredyt? Odpowiedzi na te pytania pozwolą Ci na porównanie ofert kredytu hipotecznego. Całkowity koszt kredytu usłyszysz zawsze od swojego doradcy finansowego, podobnie jak oprocentowanie kredytu. W umowie kredytowej znajdziesz także informację dotyczącą nie tylko tego, ile wynosi całkowita kwota kredytu ale i wysokość miesięcznej raty czy wszelkie koszty poboczne. 

Na samym początku warto skorzystać z porównywarek kredytów hipotecznych - dzięki temu w domowym zaciszu bez wychodzenia z domu zweryfikujesz, jaki kredyt mieszkaniowy będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.


Co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy kredytu?

Punktem wyjściowym przed udaniem się do doradcy jest podsumowanie swojej sytuacji finansowej. Warto przed samym sobą ustalić, jaka kwota miesięcznie jest Ci potrzebna do pokrycia podstawowych kosztów życia. Sporządzenie takiego bilansu pozwoli Ci określić, na jaką maksymalną spłatę kredytu mieszkaniowego możesz sobie pozwolić. Tym samym określisz niejako okres kredytowania.

Zweryfikowanie Twojej zdolności kredytowej to pierwszy krok zmierzający do tego, aby otrzymać kredyt hipoteczny. Wszystkie osoby zainteresowane kredytem mieszkaniowym muszą wykonać taki bilans. Warto także posiłkować się branżową lekturą na Direct.Money.pl - trzymanie ręki na pulsie jest wysoce wskazane!


O czym jeszcze warto pamiętać przed zaciągnięciem kredytu mieszkaniowego?

Pamiętaj także, aby nie dopuścić do całkowitego wyzerowania się z oszczędności w ramach pokrycia wkładu własnego. Zawsze powinieneś wziąć pod uwagę zachowanie pewnego buforu bezpieczeństwa i zostawienie sobie kwoty, która będzie stanowić równowartość sześciu kolejnych rat oraz sześciu następnych miesięcy życia. Taka poduszka finansowa pozwoli Ci osiągnąć bezpieczeństwo ekonomiczne oraz spokój ducha. Nigdy nie wiadomo, kiedy potrzebny będzie zastrzyk gotówki. Warto zatem zadbać o odpowiednie przygotowanie przed zaciągnięciem pożyczki hipotecznej. Takie podejście może okazać się mocno korzystne w sytuacji, gdy pojawią się np. problemy zdrowotne czy konieczność uregulowania nieprzewidzianych wydatków. Taka poduszka finansowa może się wówczas okazać nieoceniona! Bezpieczeństwo ekonomiczne to podstawa!

REKLAMA
To może Cię zainteresować