Uwaga na pseudo promocje, czyli jak się przygotować na Black Friday

Radio RAM | Utworzono: 23.11.2021, 22:53 | Zmodyfikowano: 23.11.2021, 22:53
A|A|A

Materiał Sponsora


Wiele osób czeka na Black Friday, czyli na czas największych wyprzedaży. Pojawia się jednak pytanie, czy rzeczywiście można liczyć na tak ogromne obniżki cenowe, o jakich zapewniają sprzedawcy? Niektórzy mocno się zdziwią, że nierzadko na zakupach nie zaoszczędzi się dosłownie ani złotówki. Co więcej, można nawet zapłacić więcej niż przed promocją, czyli przepłacić. Jeśli ktoś nie chce dać się nabrać na nieuczciwe sztuczki sprzedawców, to powinien zacząć od zapoznania się z ofertami na rynku, aby dokładnie wiedzieć jakie są ceny konkretnych produktów w poszczególnych sklepach stacjonarnych i internetowych.


Co z tymi promocjami w Black Friday?

Masowe wyprzedaże z okazji Black Friday są już coraz bliżej, niektórzy wstrzymują się z zakupami i odkładają pieniądze tylko po to, aby nareszcie móc kupić wymarzone przedmioty w atrakcyjnych cenach. Łowcy okazji doskonale wiedzą, czego i gdzie szukać, orientują się w cenach. Z drugiej strony są osoby całkowicie nieświadome potencjalnego zagrożenia, jakim są fałszywe promocje. Niestety nie brakuje nieuczciwych sprzedawców, którzy również nie mogą doczekać się Black Friday, aby zarobić na naiwności konsumentów. Wiele osób wręcz przepłaca na pseudo wyprzedażach i nie zdaje sobie z tego sprawy. Jeśli ktoś nie wie, ile coś kosztowało przed rzekomą obniżką cen, to nie zorientuje się nawet, że nie uległy one żadnym zmianom albo nawet wzrosły. Z każdej strony jest się bombardowanym natrętnymi reklamami, starannie przygotowanymi przez sztab specjalistów od marketingu. Okres przedświąteczny mocno oddziałuje na ludzką psychikę, każdy chciałby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy.

Na Black Friday trzeba się odpowiednio przygotować, jeśli ktoś chce rzeczywiście upolować świetne okazje cenowe. Warto w tym celu zrobić listę produktów, które planuje się kupić, zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi. Należy mieć ją ze sobą, będąc w sklepie i trzymać się jej, zamiast wodzić wzrokiem po całym asortymencie, który wygląda bardzo kusząco zważywszy na niemalże krzyczące slogany reklamowe. Kolejną kwestią będzie sprawdzenie cen pożądanych produktów już na kilka dni przed rozpoczęciem wyprzedaży. Nierzadko jest tak, że cena obserwowanego artykułu nagle wzrośnie, po czym w Black Friday pojawi się ogromna zniżka będąca tak naprawdę tym samym, co tydzień wcześniej. Warto nawet zrobić zdjęcia lub zrzuty ekranu cen, aby mieć wszystko czarno na białym i móc je potem ze sobą porównać. Nierzadko okazuje się, że ogromna wyprzedaż na kilkadziesiąt procent jest tylko mini obniżką cen o kilka złotych. Istotne będzie też sprawdzenie cen w różnych sklepach, bo rozbieżności mogą być naprawdę spore. Czas i pieniądze pozwolą zaoszczędzić gotowe porównywarki cenowe. Więcej na ten temat na: https://dbay.pl/blog/jak-nie-dac-sie-nabrac-na-falszywe-wyprzedaze-podczas-black-friday/


Jakie oferty na Black Friday cieszą się największą popularnością? Co warto kupić?

Jest naprawdę wiele rzeczy, które warto kupić w Black Friday, przykładem będzie elektronika. Jako że jej ceny są zwykle wysokie, warto poczekać na atrakcyjne obniżki. W przypadku uczciwych sprzedawców zniżki mogą dochodzić do nawet 80%. Oczywiście towar jest w ograniczonej ilości, a chętnych nie brakuje, dlatego nie można zwlekać. Sporą popularnością cieszą się telewizory 4K i 8K, do kupienia o nawet ponad tysiąc złotych taniej, co przekłada się na ogromne oszczędności. Gracze czekają na wielkie wyprzedaże po to, aby kupić konsole do gier, komputery gamingowe, gry i szereg akcesoriów związanych z tą formą rozrywki. Ogromną popularnością cieszą się smartfony topowych marek, które nareszcie można kupić za niższą cenę. Jest to też czas na nabycie smartwatchów i smart opasek. Stylowy sprzęt elektroniczny stanowi doskonały pomysł na prezent pod choinkę.

Sporą popularnością na Black Friday cieszy się kuchenna elektronika, ze sklepów znikają lodówki, zmywarki, kuchenki oraz inny sprzęt AGD (zarówno mały, jak i duży). Kupowane są nowoczesne odkurzacze pionowe, roboty sprzątające itd. Black Friday to również idealna okazja do zmienienia garderoby, na zakup jesienno-zimowego obuwia oraz ubrań i akcesoriów marek premium. Ich ceny są na co dzień wysokie, przez co wiele osób nie jest w stanie pozwolić sobie na zakup, ale ze zniżką staje się to możliwe. To samo dotyczy ekskluzywnych kosmetyków i perfum, które w Czarny Piątek są objęte atrakcyjnymi rabatami. Każdy chce ładnie pachnieć, móc poprawić swoją urodę kosmetykami renomowanych marek. Black Friday to świetny czas na sprawienie przyjemności nie tylko sobie, ale też swoim bliskim. W grudniu nie brakuje przecież okazji do wręczania prezentów.

REKLAMA
To może Cię zainteresować