Żaluzje zewnętrzne czy rolety z funkcją żaluzji?

Radio RAM | Utworzono: 22.11.2021, 15:53 | Zmodyfikowano: 22.11.2021, 15:53
A|A|A

Materiał Sponsora

Jeśli planujesz wybór zewnętrznych systemów osłony okien w tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.


Zewnętrzne osłony okien w zabudowie jednorodzinnej

Żaluzje zewnętrzne nazywane również fasadowymi cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Za ich wyborem przemawia przede wszystkim duża swoboda zarządzania stopniem nasłonecznienia pomieszczenia, jakiej nie oferują tradycyjne rolety zewnętrzne czy rolety antywłamaniowe. Niestety w większości modeli funkcjonalność żaluzji zewnętrznych ogranicza się do zacieniania pomieszczenia i zapewniania prywatności jego użytkownikom. To o wiele za mało, aby mówić o funkcjonalnych osłonach okiennych na miarę architektury XXI wieku. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup żaluzji zewnętrznych warto sprawdzić, co mogą nam zaoferować alternatywne systemy osłony okien.


Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji

Nowoczesne żaluzje zewnętrzne to systemy odznaczające się wysoką estetyką i precyzją wykonania, dzięki czemu osłona okna nie tylko stanowi integralny element elewacji budynku, ale przede wszystkim pełni funkcję dekoracyjną. Rolety zewnętrzne z funkcją żaluzji w niczym pod tym względem nie odbiegają od modnych osłon typu schutters. Są równie estetyczne, oferują równie ciekawy efekt wizualny, a dzięki ruchomym lamelą zapewniają pełną swobodę zarządzania stopniem nasłonecznienia pomieszczenia. Ich dodatkową zaletą są:

  • wysokie parametry izolacji cieplnej,
  • wysokie parametry izolacji akustycznej,
  • blokada antywłamaniowa,
  • możliwość wyposażenia w napęd akumulatorowy.


Rolety czy żaluzje: Co wybrać do domu?

Decyzja o tym, czy zdecydujemy się na rolety z funkcją żaluzji czy klasyczne żaluzje zewnętrzne powinna być podyktowana przede wszystkim względami praktycznymi. W każdym przypadku rolety z funkcją żaluzji są droższe niż żaluzje zewnętrzne, jednak często dopłata jest śmiesznie mała w porównaniu z korzyściami i oszczędnościami, jakie zapewnia dobry system osłon okiennych. Wysokie parametry izolacji cieplnej przekładają się na ograniczenie kosztów ogrzewania pomieszczeń zimą oraz ich chłodzenia latem. Dodatkowa blokada antywłamaniowa zmniejsza ryzyko ewentualnych kradzieży, a także chroni przeszklenia przed ewentualnymi aktami wandalizmu. To wszystko przekłada się na realne oszczędności, dzięki którym inwestycja w dobry system zewnętrznej ochrony okien szybko się spłaca.

REKLAMA
To może Cię zainteresować