Zarządzanie infrastrukturą IT

Radio RAM | Utworzono: 22.11.2021, 12:22 | Zmodyfikowano: 22.11.2021, 12:22
A|A|A

Materiał Sponsora


Opieka administracyjna nad infrastrukturą serwerową klienta

Usługi zarządzania serwerami obejmują wiele istotnych czynności, z których najważniejsze to m.in. kompleksowa administracja i konfiguracja zasobów serwerowych, ciągły monitoring ich stanu oraz wsparcie techniczne z błyskawicznym czasem reakcji. 

Administracja serwerami zapewnia niezawodność jego działania, bezpieczeństwo danych i stabilność, która jest niezwykle ważna dla każdej firmy oferującej swoje usługi. Prawidłowa administracja serwera to podstawa, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Serwery służą do przechowywania danych, przesyłania plików między poszczególnymi działami czy współpracownikami. Wykorzystywane są także do zarządzania bazami danych oraz obsługi poczty elektronicznej. Serwer to program komputerowy lub urządzenie, dzięki któremu możliwe jest funkcjonowanie innych usług i aplikacji. Podsumowując, jest to miejsce, w którym dostępna będzie Twoja strona WWW. 

Serwery pełnią wiele istotnych funkcji, dlatego tak ważna jest ich prawidłowa konfiguracja i administracja. Wyróżnia się m.in. serwery WWW, serwery pocztowe, serwery plików i wiele innych. Do zadań administratora IT należą m.in. doradztwo w zakresie wyboru sprzętu, nieprzerwane działanie serwerów, optymalizacja zasobów czy wykonywanie kopii bezpieczeństwa. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że Klient jest na bieżąco informowany o dokonywanych zmianach, jakie zachodzą w infrastrukturze jego przedsiębiorstwa.  


Profesjonalne usługi zarządzania serwerem od S-NET

Administracja serwerami polega na zarządzaniu jego zasobami i kontroli właściwego działania systemów. Jeśli poszukujesz wsparcia dla swojej firmy, zapraszamy do zapoznania się z ofertą S-NET. Usługi obejmują administrację serwerami w środowisku Windows, Linux oraz BSD. Zapewnione zostanie wsparcie dla systemów wirtualizacji oraz serwerów baz danych, serwerów WWW i serwerów pocztowych. To, co wyróżnia firmę S-NET, to nieograniczona dostępność. Z jej pomocy będą mogli Państwo korzystać 24/7 i to przez cały rok.

Usługi świadczone są dla klientów biznesowych, którym zależy na jak najwyższej jakości i wydajności pracy. Specjaliści S-NET zajmą się aktualizacjami oprogramowania, instalacją poprawek, monitoringiem funkcjonowania systemu, optymalizacją, konfiguracją i archiwizacją danych. Możliwe jest również zdalne zarządzanie i monitorowanie serwerami. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, gdyż nie wymaga fizycznej obecności inżyniera w serwerowni.

REKLAMA
To może Cię zainteresować