Koncertowe urodziny Radia RAM

Radio RAM, GN, MJ | Utworzono: 08.11.2021, 14:17 | Zmodyfikowano: 08.11.2021, 14:17
A|A|A

mat. prasowe / fot.Ola Bodnarus

Radio RAM to stacja pełna dobrej energii i najlepszej muzyki. Co roku staramy się spotkać z naszymi słuchaczami na urodzinowej muzycznej uczcie. Tym razem do współpracy zaprosiliśmy Błażeja Króla, który na swojej najnowszej płycie zaskakuje wyjątkowymi kompozycjami.

„Dziękuję” to szósty solowy album Króla ukazał się 9 kwietnia 2021 nakładem wytwórni ART2 Music. Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty co roku. 2020 okazał się szczególny, był to rok bez nowej płyty Króla, przyniósł on jednak artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI czy Fryderyk, a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020.
Błażej Król to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego świata na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.

Karierę rozpoczynał w duecie z Maurycym Kiebzakiem Górskim jako UL/KR . W 2014 Król postanowił wydać pierwszą płytę solową. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą solowych albumów „Nielot”, „Wij” (2015) oraz "Przez Sen" (2016), „Przewijanie na podglądzie”(2018) a także ostatniego albumu ,,Nieumiarkowania” (2019).

Na wrocławskim koncercie zespół wystąpi w składzie:

  • Błażej Król – głos, gitara
  • Iwona Król – głos, instrumenty klawiszowe
  • Thomas Fietz – perkusja
  • Jan Migdal – gitara basowa
  • Monia Muc – saksofon

5 grudnia, godz. 19.00

Radiowa Sala Koncertowa, al. Karkonoska 10

Bilety dostępne w Radiu RAM oraz na ebilet.pl.

Radio RAM na 89,8 FM zaczęło nadawać 6 grudnia 2000 roku jako pierwsze radio stworzone tylko dla Wrocławia. Pięć lat później postawiliśmy na dźwięki spod znaku jazzu, soulu, funk, world music i wielu innych gatunków, które nazwaliśmy "muzyką w dobrym tonie". Raz w roku wydajemy płyty RAM Café. Tym, co nas wyróżnia w eterze, są właśnie muzyka i autorskie programy tematyczne. Mówimy o ludziach, ich pasjach, twórczości i życiu w naszym mieście. Zapraszamy co miesiąc na koncerty RAM Session. Chętnie spotykamy się z naszymi Słuchaczami. Wiosną i latem organizujemy rejsy po Odrze oraz pikniki rowerowe we wrocławskich parkach. Dziś jesteśmy jedną z najbardziej rozpoznawalnych stacji we Wrocławiu i zapraszamy na świętowanie wspólnych 21 lat!

REKLAMA

To może Cię zainteresować