Zakup mieszkania pod wynajem - jak je urządzić?

Radio RAM | Utworzono: 06.11.2021, 23:00 | Zmodyfikowano: 06.11.2021, 23:00
A|A|A

Materiał Sponsora


Jakie opcje ma rentier w aranżowaniu swojego mieszkania?

Najważniejszą decyzją jaką generuje zakup mieszkania pod wynajem jest decyzja, czy oddajemy do użytku w pełni lub częściowo wyposażone mieszkanie, czy też stawiamy na gołe ściany, które najemca sam urządzi według własnego gustu. Bardzo ważne jest abyśmy zostawili wyposażoną łazienkę oraz przynajmniej najpotrzebniejsze urządzenia kuchenne, ponieważ te pomieszczenie są niezbędne do znalezienia lokatora.

Decydując się na umeblowanie mieszkania nie musimy inwestować w to bardzo dużych pieniędzy. Wystarczy, że zakupimy najpotrzebniejsze meble takie jak łóżko, szafa, stół, krzesła, wyposażenie sanitarne w łazience oraz sprzęt AGD do kuchni (lodówka, blat ze zlewem i kuchenka).

Zdecydowanie łatwiej będzie nam urządzić mikro mieszkanie lub kawalerkę, ponieważ małym nakładem finansowym jesteśmy w stanie kompleksowo i funkcjonalnie umeblować mieszkanie. Wielu wynajmujących aby zwiększyć atrakcyjność swojej oferty, zostawia również pełne wyposażenie mieszkania, takie jak zastawa, naczynia, sprzęt sprzątający.


Czy urządzenie mieszkania będzie miało wpływ na to kto je wynajmie?

Odpowiedź jest bardzo prosta: TAK. Najlepiej aby mieszkanie było urządzone w sposób neutralny, dzięki czemu jest większe prawdopodobieństwo zainteresowania zarówno ze strony kobiet, jak i mężczyzn. Kolorystyka powinna być jasna i przyjemna, sprawiająca wrażenie rozpraszania światła po całym mieszkaniu.

Ułatwi to także późniejszą zmianę aranżacji, ponieważ do neutralnych kolorów dużo łatwiej jest dobrać meble, dodatki i akcesoria bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu. Ważną cechą idealnego, atrakcyjnego mieszkania jest funkcjonalność. Powinniśmy urządzić je tak aby ułatwiało poruszanie się po poszczególnych pomieszczeniach i korzystanie z nich.

Warto zadbać o zakup materiałów wysokiej jakości, które zagwarantują nam długotrwałe użytkowanie i nie zepsują się po roku. Remont i aranżacja mieszkania pod wynajem to procesy, które powinny zakończyć się w momencie wprowadzenia najemców. Kolejne remonty generalne powinny odbyć się dopiero za kilka lat w zależności od realnego stanu mieszkania. Podczas etapu wykończenia zastanówmy się jak zabezpieczyć nasze materiały remontowe przed wilgocią oraz innymi niespodziankami.

Zakup mieszkania pod wynajem kończy się zazwyczaj kupnem małych nieruchomości, których metraże i układy wpisują się w definicję tzw. “kawalerek”. Są one łatwe do urządzenia, ale również atrakcyjne dla potencjalnych najemców, szczególnie wśród osób młodych oraz uczących się. Generują zdecydowanie mniejsze koszty, a ich utrzymanie w porządku nie zabiera wiele czasu. Więcej na ten temat przeczytasz na https://domardevelopment.pl/zakup-mieszkania-pod-wynajem-dlaczego-warto/.

REKLAMA
To może Cię zainteresować