W okresie Wszystkich Świętych będzie można zaszczepić się przy cmentarzach

BT, PAP | Utworzono: 30.10.2021, 09:29 | Zmodyfikowano: 30.10.2021, 09:36
A|A|A

fot. mat. prasowe

Szczepciobus – specjalny autobus wrocławskiego MPK przekształcony w mobilny punk szczepień – kursuje po Wrocławiu i Dolnym Śląsku od 1 lipca. W tym czasie przejechał kilka tysięcy kilometrów, odwiedzając kilkadziesiąt lokalizacji. Szczepionkę podano w nim kilku tysiącom osób.

Od soboty do poniedziałku będzie zatrzymywał się pod wrocławskim cmentarzami: Grabiszyńskim, Kiełczowskim i Osobowickim. Podawana tam będzie jednodawkowa szczepionka Johnson & Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i dokument – dowód osobisty lub paszport. Podawane są także szczepionki Pfizer-BioNTech, z których mogą korzystać dzieci w wieku 12-15 lat, o ile przyjdą z rodzicem lub opiekunem prawnym, i w wieku 16-17 lat, o ile przyjdą z podpisanym przez opiekunów kwestionariuszem.

Mobilny punkt szczepień to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować