5 genialnych pomysłów, jak pozbyć się muszek owocówek w kuchni

Radio RAM | Utworzono: 29.10.2021, 14:51 | Zmodyfikowano: 29.10.2021, 14:51
A|A|A

Materiał Sponsora


Porządek, porządek i jeszcze raz porządek

Najskuteczniejszą metodą na wszelkiego rodzaju insekty jest utrzymywanie nienagannej czystości. Należy uczulić domowników, by nie pozostawiali po posiłku okruchów na blacie, nadgryzionych owoców czy niedopitych napoi. Regularne dezynfekowanie podłogi, zlewu oraz kosza na śmieci należy również do istotnych elementów walki z muszkami. Dokładne mycie owoców i warzyw po przyniesieniu ich ze sklepu lub ogródka, przykrywanie siateczkowymi osłonkami bądź silikonowymi pokrywkami oraz natychmiastowe pozbywanie się nadpsutych produktów, skutecznie zniechęci je do zameldowania się w Państwa kuchni.


Domowa pułapka

Na początku prosta pułapka na muszki, którą można wykonać samodzielnie w ciągu kilku minut. Odrobinę octu jabłkowego, kawałki owoców lub obierki należy umieścić w słoiku lub szklance, zakryć otwór folią i zrobić w niej małe dziurki, by owady mogły dostać się do środka. Dodanie kilku kropli płynu do mycia naczyń całkowicie uniemożliwi owadom ucieczkę. Walka z muszkami owocówkami nie musi skupiać się wyłącznie na ich wabieniu. Istnieją zapachy, których te owady nie tolerują. Należy do nich m.in. mentol. Jako odstraszacz zapachowy można wykorzystać również olejek lawendowy i świeżą bazylię.


Suszarka do włosów i odkurzacz

Innym orężem w walce z muszkami owocówkami jest suszarka. Insekty te źle znoszą gorące powietrze i bardzo szybko giną pod jego wpływem. Metoda ta jest skuteczna, gdy owadów jest jeszcze niewiele. Podobny efekt daje odkurzacz. Istnieje jednak ryzyko, że owady wyfruną na zewnątrz, dlatego po akcji należy od razu wymienić worek. Ponadto nie jest to sposób dla wygodnych, gdyż muszki przemieszczają się dość szybko i chaotycznie.


Wino i świece

To nie tylko przepis na romantyczną kolację, to także skuteczny zestaw do walki z owocówkami. Uwielbiają one zapach wina. Znając ten sekret, zadanie jest proste. Należy pozostawić w pobliżu owoców otwartą butelkę z odrobiną alkoholu, najlepiej na noc. Dodatek płynu do mycia naczyń zwiększy skuteczność tej metody. Kiedy muszki skuszone aromatem dostaną się do butelki, nie będą w stanie się z niej wydostać. Tak samo światło świecy, gdy przyciągnie do siebie chmarę tych małych owadów, spowoduje ich natychmiastowe unieszkodliwienie.


Postaw na profesjonalizm

W sklepach dostępne jest szerokie spektrum środków zwalczających i odstraszających owady, które mogą inspirować do wypowiedzenia wojny muszkom owocówkom w kuchni. Zawierają one w sobie wabiący insekty płyn, który jest o wiele skuteczniejszy od domowej mikstury, a cena nie przekracza 20 zł. Lepy są jeszcze tańsze i można je zawiesić lub położyć w pomieszczeniu. Z aerozolami zawierającymi środki owadobójcze jednak najlepiej być ostrożnym. Przed zastosowaniem należy pochować wszelką żywność oraz naczynia, a po akcji wywietrzyć pomieszczenie i przemyć blaty oraz podłogę.

Mamy nadzieję, że dzięki tym poradom naloty muszek owocówek pozostaną tylko wspomnieniem, a Państwa kuchnia będzie ponownie bezpieczna, wolna latających natrętów i zachęcająca do przebywania w niej tak, jak zaprezentowane kuchenne inspiracje na stronie aboutdecor.pl.

REKLAMA
To może Cię zainteresować