Wyposażenie warsztatowe

Radio RAM | Utworzono: 29.10.2021, 11:41 | Zmodyfikowano: 29.10.2021, 11:41
A|A|A

Materiał Sponsora


Narzędzia i sprzęt lutowniczy

Narzędzia stanowią podstawę każdego prawdziwego warsztatu. Bogaty wybór obejmuje narzędzia klasyczne, pneumatyczne oraz elektronarzędzia, a także specjalistyczny sprzęt przeznaczony np. do warsztatów samochodowych czy punktów serwisu elektroniki. Wysokiej klasy narzędzia można bez problemu kupić w sklepach takich jak tme.eu. Oferują one sprzęt charakteryzujący się wysoką jakością i trwałością produkowany przez renomowane firmy.

Niezwykle przydatny jest też sprzęt lutowniczy i spawalniczy. Wyposażenie warsztatowe mogą stanowić m.in.:

  • lutownice grzałkowe,
  • lutownice transformatorowe,
  • stacje lutownicze i rozlutowujące,
  • groty i dysze lutownicze,
  • odciągi oparów lutowniczych,
  • tygle i wanny lutownicze,
  • palniki gazowe.

Warte uwagi są również spawarki inwertorowe i przecinarki plazmowe cechujące się dużą wartością użytkową i funkcjonalnością.


Aparatura pomiarowa

Obecnie dostępna jest zarówno aparatura analogowa, jak i cyfrowa. Wśród popularnych przyrządów o dobrej jakości pomiaru można znaleźć zarówno multimetry analogowe i cyfrowe, mierniki i przystawki cyfrowe, testery i mierniki instalacji elektrycznych, jak również mierniki warunków środowiskowych oraz mierniki panelowe. 

Przy bardziej zaawansowanych zastosowaniach przydadzą się kamery inspekcyjne oraz boroskopy, przyrządy laboratoryjne czy oscyloskopy i skopometry.

Również akcesoria pomiarowe stanowią ważną część wyposażenia warsztatowego, dlatego powinny się w nim znaleźć m.in. przewody i końcówki pomiarowe, sondy, chwytaki i klipsy pomiarowe, krokodylki, wtyki, gniazda czy zaciski.


Preparaty chemiczne

Porządny warsztat nie obędzie się bez różnego rodzaju związków i preparatów chemicznych. Oprócz najpopularniejszych produktów tego typu – takich jak kleje, masy zalewowe, farby i lakiery – na wyposażeniu warsztatowym mogą się znaleźć preparaty czyszczące, konserwujące i smarujące czy pasty termoprzewodzące. 

Z kolei sprężone powietrze doskonale sprawdzi się przy czyszczeniu sprzętu elektronicznego i komputerów. Warto zaopatrzyć się również w zamrażacze, ściereczki, czyściwa i taśmy.


Produkty do ochrony urządzeń elektrycznych oraz asortyment BHP

Planowanie warsztatu to także odpowiednie zabezpieczenia, zwłaszcza wrażliwych urządzeń elektrycznych. Najlepiej stosować ochraniacze na buty, ubranie i włosy, co zmniejsza ryzyko awarii wywołanej przez ładunki elektrostatyczne. Do tego typu zabezpieczeń należą też specjalne krzesła, taborety, pudełka i szafki, szczotki, gąbki, preparaty antystatyczne i wiele innych produktów.

Powinieneś zadbać o to, aby w wyposażeniu warsztatowym znajdowały się artykuły BHP. To nie tylko odpowiednie buty i ubrania, ale też asortyment chroniący od szkodliwych warunków pracy – kaski, maski, okulary czy nauszniki.

REKLAMA
To może Cię zainteresować