Podium i król strzelców dla Wrocławia. To możliwe?

Radio RAM | Utworzono: 27.10.2021, 15:02 | Zmodyfikowano: 27.10.2021, 15:02
A|A|A

Materiał Sponsora

Piąte, czwarte i piąte. To lokaty Śląska w ligowej tabeli z ostatnich trzech sezonów. Wyniki więcej niż przyzwoite, biorąc pod uwagę, że nie mówimy o Legii lub Lechu. XXI wiek dla fanów wrocławskiego klubu jest mieszanką lepszych i gorszych występów, ale mimo wszystko bilans jest na plus. Świadczą o tym trzy medale i co najważniejsze – mistrzostwo Polski z 2012 roku. Samą historią jednak nie można żyć, a obecna drużyna chce pisać kolejny jej rozdział. 


Przyczajony Śląsk

I jak na razie nie jest źle. Można wręcz powiedzieć, że jest bardzo dobrze. Drużyna prowadzona przez trenera Jacka Magierę od początku rozgrywek prezentuje dobrą formę. Gdyby nie mecz z liderującym Lechem, to wrażenie byłoby wręcz świetne, bo Śląsk długo był niepokonany w lidze. Patrząc na to, co dzieje się w Ekstraklasie, to wyłania się czołówka, która chce uciec ligowemu peletonowi. Oprócz lidera Lecha, do tego grona zaliczymy Raków, Lechię, Pogoń oraz właśnie Śląsk. Wrocławianie w tym towarzystwie wcale nie są bez atutów. Jak więc ich szanse widzą specjaliści i eksperci? To ciekawe, bo w zakładach bukmacherskich prognozy na TOP 3, czyli medal dla Śląska są umiarkowanie optymistyczne, z naciskiem na umiarkowanie. Obecnie szanse na podium szacowane są na 13%, a kurs raczej zaliczymy do tych wysokich. Bukmacherzy spodziewają się, że kryzys i zadyszka dopiero przed Śląskiem. Sytuacja w tabeli jest jednak niezła.


Hiszpan i Szwed faworytami

Większe szanse na sukces ma przedstawiciel Śląska w indywidualnej klasyfikacji kategorii. Mowa o najlepszych strzelcach ekstraklasy. Swoją kandydaturę w ostatnim czasie bardzo wzmocnił Erik Exposito. Hiszpan, który przed sezonem miał odejść do zagranicznego klubu, ostatecznie przedłużył kontrakt ze Śląskiem i gra jeszcze lepiej niż do tej pory. 25-latek w poprzednich sezonach strzelał 8 i 9 goli, a w tym w 12 meczach uzbierał już 8. W meczu z Wisłą Krajów Exposito dał popis skuteczności strzelając hat tricka. Bukmacherzy musieli więc zaktualizować kursy na króla strzelców i w tym zakładzie obecnie faworytów jest tylko dwóch – on i Mikael Ishak z Lecha. 

Obaj są najskuteczniejsi w tym sezonie i obaj nie zawodzą jako strzelcy. Typy – Ekstrakalsa, to bardzo popularna kategoria wybierana przez graczy zakładów bukmacherskich w Polsce. Oferta zdarzeń do typowania jest szeroka, a znajomość tematu spora. Dlatego można śmiało przewidywać, że sporo kuponów będzie stawianych na ten zakład. A jako, że Ekstraklasa w ostatnich latach miała najlepszych strzelców przede wszystkim z zagranicy. Polscy napastnicy mają problemy, żeby przebić się przez to grono. Nie tylko z tego powodu Ishak i Exposito to faworyci w tym sezonie. Szanse Hiszpana ze Śląska obecnie „wyceniane” są na 25%, a Szweda z Lecha na ponad 44%. Dużo oczywiście będzie zależało do zdrowia obu zawodników i pomocy oraz formy kolegów z zespołu, bo to oni przecież pracują na dorobek strzelca. Tak czy owak ten sezon na razie układa się dla Śląska optymistycznie, ale droga do mety jeszcze daleka. 

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.


REKLAMA
To może Cię zainteresować