Materac 160x200 – czy sprawdzi się w sypialni małżeńskiej?

Radio RAM | Utworzono: 24.10.2021, 10:22 | Zmodyfikowano: 24.10.2021, 10:22
A|A|A

Materiał Sponsora


Jakie wypełnienie powinien mieć materac w sypialni małżeńskiej?

Materac używany w sypialni małżeńskiej powinien odznaczać się wysoką elastycznością punktową. Taką właściwość posiadają materace kieszeniowe oraz piankowe, które dostosowują się do naszego ciała pod kątem nacisku wywieranego na konkretną strefę posłania. Ponadto, tego typu materace nie przenoszą drgań, dzięki czemu, przewracając się z boku na bok nie zakłócamy snu drugiej osoby.

Bardzo popularnym rozwiązaniem w sypialni małżeńskiej są materace termoelastyczne wypełnione specjalną pianką, która reaguje nie tylko na nacisk ciała, ale również na temperaturę. Wśród dodatkowych funkcji warto wymienić także masujący profil oraz różne strefy twardości. Dysponując odpowiednim budżetem możemy sobie zafundować materac 160x200, który zamieni nasze łóżko w prawdziwie królewskie łoże.


Jak dopasować twardość materaca pod kątem dwóch osób?

Materace dzielą się na cztery stopnie twardości. Materace miękkie H1 są dedykowane osobom ważących poniżej 60 kg, materace średnio twarde H2 w przedziale 60-80 kg, materace twarde H3 w przedziale 80-100 kg, a materace bardzo twarde H4 powyżej 100 kg.

Co możemy zrobić w sytuacji, gdy różnica wagi pomiędzy partnerami jest duża? Do naszej dyspozycji pozostają dwa rozwiązania: Możemy wybrać materac 160x200 ze zmiennymi stopniami twardości na poszczególnych połowach lub postawić na utwardzającą wkładkę z maty kokosowej, umieszczoną pod materacem po stronie osoby cięższej.


Czy materac 160x200 to dobry wybór w dwuosobowej sypialni?

Materace w rozmiarze 160 cm na 200 cm cieszą się ogromną popularnością w sypialniach małżeńskich. Łóżka wyposażone w ten materac zapewnią dostatecznie dużą przestrzeń dla dwóch osób niezależnie od sylwetki. Nawet jeśli często przewracasz się z jednego boku na drugi, na takim łóżku bez trudu znajdziesz optymalne ułożenie do snu. Co więcej, ramę łóżka na materac 160x200 możemy umieścić nawet w niewielkiej sypialnie o powierzchni 6-7m2. Wystarczy odpowiedni projekt i uprzednie rozplanowanie lokalizacji dla pozostałych mebli.


Dlaczego warto zamówić materac 160x200 przez Internet?

Najważniejszym argumentem przemawiającym na korzyść zakupów online jest znacznie szerszy wybór. Co więcej, nie musimy się spieszyć z przeglądaniem i porównywaniem produktów w celu znalezienia materaca idealnie dostosowanego do naszych potrzeb. W sklepie internetowym Godre.pl znajdziemy bardzo szeroki wybór jakościowych materacy dostępnych w przystępnych cenach. Bez trudu odnajdziesz tu materac 160x200, który dobrze sprawdzi się w Twojej sypialni. Dużym plusem zakupów online jest szybka realizacja i wygodna dostawa materaca pod wskazany adres.

REKLAMA
To może Cię zainteresować