Jaki masaż dla zabieganej kobiety?

Radio RAM | Utworzono: 19.10.2021, 18:32 | Zmodyfikowano: 19.10.2021, 18:32
A|A|A

Materiał Sponsora


Masaż leczniczy

Masaż leczniczy jest skuteczną metodą zwalczania i zapobiegania dolegliwościom poszczególnych partii ciała (bóle kręgosłupa, mięśni i stawów). Podczas zabiegu masażysta wywiera umiarkowany nacisk na dane części ciała. Masaż leczniczy rozluźnia napięcie mięśniowe, pomaga dostarczyć tlen do wszystkich komórek w organizmie oraz wspomaga ich szybszą regenerację. Ten typ masażu dedykowany jest głównie osobom, które zmagają się z dolegliwościami układu mięśniowego i kostno-stawowego. Masaż leczniczy przyniesie ukojenie także wszystkim zabieganym i zestresowanym.


Masaż gorącymi kamieniami 

Popularny typ masażu, który ma korzenie w kulturze Dalekiego Wschodu. Masaż gorącymi kamieniami rozluźnia napięte mięśnie i łagodzi ból. Doskonale odpręża, wycisza i regeneruje (sprawdzi się szczególnie po intensywnym wysiłku fizycznym). Poza tym gorące kamienie mają bardzo korzystny wpływ na skórę. Przyspieszają krążenie krwi, dzięki czemu skóra staje się lepiej dotleniona, odżywiona i bardziej jędrna. Masaż gorącymi kamieniami to częsty wybór pań, które zmagają się z problemem cellulitu. Bon podarunkowy na taki zabieg to także świetny pomysł na przykład na prezent na święta dla kobiety zabieganej i zestresowanej. 


Masaż shiatsu

Shiatsu to wschodnia technika masażu uciskowego dłońmi, kciukami, palcami, łokciami i kolanami. Masażysta ruchami rotacyjno-rozciągającymi naciska poszczególne partie ciała. Stosowanie różnych technik usprawnia rotację w stawach i naciąganie kończyn. Ponadto powolne i rytmiczne uciskanie poszczególnych punktów pozwala odblokować meridiany, czyli linie, wzdłuż których płynie energia w naszym ciele. Masaż shiatsu polecany jest przede wszystkim osobom, które cierpią na bezsenność. Wśród korzyści wynikających z tego zabiegu wymieniamy także przeciwdziałanie bólom kręgosłupa i zmniejszenie napięcia mięśniowego (zwłaszcza w okolicach szyi). 


Masaż Lomi Lomi

Kolejna propozycja orientalnego masażu. Nazywany jest masażem szamańskim, gdyż opiera się na szczególnym podejściu do energii życiowej. Masaż Lomi Lomi wykonywany jest przy użyciu dużych ilości podgrzanego oleju. Masażysta robi charakterystyczne ruchy ramionami i łokciami, wzmacniając przez to poszczególne partie mięśni. Lomi Lomi ma za zadanie uelastycznić stawy, pomóc w walce z dolegliwościami układu krwionośnego i pobudzić działanie układu immunologicznego. 


Masaż ajurwedyjski 

Do wykonania masażu ajurwedyjskiego specjalista używa aromatycznych olejków, między innymi z winogron, kokosa, szałwii, trawy cytrynowej, lawendy i eukaliptusa. Aromaterapia połączona jest z masażem o umiarkowanej intensywności. Dzięki temu masaż ajurwedyjski działa antystresowo i zapewnia niesamowite odprężenie. To doskonały pomysł na prezent na święta dla kobiety, która na co dzień zmaga się z przepracowaniem i nadmiarem obowiązków.


Masaż tajski

Masaż tajski łączy różne techniki i jest kombinacją ruchów z zakresu jogi, akupresury, stretchingu i refleksologii. Poddawana zabiegowi osoba współpracuje z masażystą, przybierając określone pozy. Masażysta uciska poszczególne partie ciała za pomocą dłoni, kciuków, łokci, przedramion i stóp. Główne cele masażu tajskiego to regeneracja i uśmierzanie bólu. Ten typ zabiegu pozwala rozluźnić mięśnie i uelastycznić stawy, likwiduje napięcia wywołane stresem i przeciwdziała osteoporozie. 


Masaż balijski

Masaż balijski to bardzo relaksujący i terapeutyczny zabieg. Masażysta wykonuje delikatne i płynne ruchy. Miarowe i subtelne uciskanie stosowane jest naprzemiennie z intensywnymi ruchami gładzącymi wzdłuż linii meridianów. Celem masażu balijskiego jest odpoczynek. Poza tym balijski rytuał redukuje dolegliwości mięśniowo-stawowe i łagodzi napięcie wywołane stresem.

REKLAMA
To może Cię zainteresować