Jak urządzić mały taras przy domu? — o czym warto pamiętać?

Radio RAM | Utworzono: 15.10.2021, 09:51 | Zmodyfikowano: 15.10.2021, 09:51
A|A|A

Materiał Sponsora


Mały taras - najlepiej zadaszony

Projektując dom, warto zastanowić się nad koncepcją samego tarasu. Zdecydowanie najlepiej, jeśli taras będzie zadaszony, ponieważ wtedy będzie pełnił znacznie więcej funkcji i nawet niewielka powierzchnia sprawdzi się doskonale. W sytuacji, gdy taras jest odkryty, może pojawić się problem z wyborem mebli, ponieważ muszą być one odporne na różne warunki atmosferyczne. Dodatkowo przy otwartym tarasie nie ma możliwości spędzania czasu w chłodniejszą pogodę lub w trakcie letnich deszczy. Właśnie dlatego najlepiej zdecydować się na taras zadaszony. Projekty domów jednorodzinnych z dużym tarasem znajdziesz na domoweklimaty.pl

W sytuacji, gdy twój taras jest po prostu niewielkiej wielkości, to i tak możesz urządzić go w elegancki i ciekawy sposób.

Jak urządzić mały taras?

Aranżacja salonu zależy przede wszystkim od miejsca, w którym jest on położony. W sytuacji, gdy znajduje się w pobliżu kuchni, to zwykle taras staje się jadalnią dla pary, gdzie można zjeść spokojnie śniadanie lub obiad. Z kolei w przypadku, gdy taras jest umiejscowiony przy sypialni, to może on stanowić miejsce relaksu. 


Jakie meble wybrać?

Decydując się na wybór mebli na mały taras, najlepiej kupić takie, które są bardzo wygodne. Komfortowe meble sprawiają, że można spędzać czas znacznie przyjemniej i swobodniej. Świetnie sprawdzi się wygodna kanapa, dwa fotele oraz duży stół. W sytuacji, gdy taras jest naprawdę malutki, można zdecydować się na stolik i dwa fotele dla pary. Dobrze dodatkowo wybrać coś, co będzie sprawiało dużą radość, na przykład małą huśtawkę z technorattanu. Obecnie w ofercie wielu sklepów znajdują się huśtawki, które mieszczą się nawet na niewielkich balkonach, a to oznacza, że na pewno znajdzie się dla nich miejsce na przydomowym tarasie. W sytuacji, gdy taras ma stanowić tylko miejsce do relaksu, to można ustawić tam leżankę lub hamak. W ten sposób całe pomieszczenie nabierze przyjemnej atmosfery spokoju i będzie tam można spędzać czas na czytaniu książek lub oglądaniu filmów. 

Na jakie dodatki warto postawić?

Na tarasie powinny pojawić się na pewno rośliny, zwłaszcza w przypadku osób, które lubią spędzać czas w towarzystwie natury. Najlepiej jednak ustawić donice z kwiatami dalej od stołu, aby nie zlatywały się owady, uniemożliwiające swobodne spożywanie posiłków. Ciekawym dodatkiem są lampiony, gwarantujące romantyczne oświetlenie, nawet wieczorami. Na tarasie można także ustawić dodatkowy stolik lub półki na książki. Idealnie sprawdzi się także niewielka szafka z narzędziami ogrodowymi. W sytuacji, gdy taras nie jest zadaszony, konieczne jest stworzenie samodzielnie specjalnego zadaszenia, najlepiej takiego, które chroni również przed deszczem. Można także zdecydować się na zakup parasola przeciwsłonecznego. 

REKLAMA
To może Cię zainteresować