Jak dobrać obraz do wnętrza?

Radio RAM | Utworzono: 13.10.2021, 13:23 | Zmodyfikowano: 13.10.2021, 13:23
A|A|A

Materiał Sponsora


Jak dobrać obrazy na wnętrza ?

Odpowiedni wybór obrazu jest kluczowy, powinien wzbudzać pozytywne skojarzenia i ocieplać pomieszczenie. Musi być dopasowany do charakteru i stylu pomieszczenia. Najważniejsze jest, aby był dopasowany kolorystycznie i wymiarowo do aranżacji mieszkania.


Rozmiar i kształt obrazu

Rozmiary dodatku ściennego są uzależnione od dostępnego miejsca. Obrazy do salonu o dużym formacie najbardziej pasują w centralnej części dużej ściany np. nad sofą, natomiast obrazy proste i jasne w małym formacie dobrze komponują się nad komodą lub miejscem do pracy. Nie należy wieszać małych pełnych szczegółów kompozycji na dużej ścianie. Na duże pole do popisu pozwoli nam duża

pusta ściana, można skomponować na niej kilka mniejszych kompozycji w tej samej kolorystyce i podobnym klimacie, co utworzy oryginalny i unikalny styl. Obrazy o różnych wielkościach można zawiesić tak, aby większe znajdowały się pośrodku a mniejsze po bokach. Najlepiej wieszać obrazy na jednej ze ścian, dzięki czemu nie uzyskamy wrażenia przesytu. Należy unikać wieszania obrazu w miejscu mało widocznym lub częściowo zasłoniętym przez np. meble czy dodatki. Powinien być powieszony w dobrze widocznym miejscu.

Ważne są również kształty obrazów. Na wąskiej pionowej powierzchni sprawdzą się kilka mniejszych kompozycji powieszonych jeden nad drugim lub duży pionowy. Kwadratowy obraz najlepiej będzie pasował na kwadratowej ścianie albo kilka mniejszych ułożonych w kwadrat.


Na jakiej wysokości powiesić obraz ?

Należy zwracać uwagę, na jakiej wysokości zawiesić obraz. jeśli będzie zawieszony za nisko lub za wysoko - nie będzie dobrze widoczny. Najlepiej wieszać obrazy na wysokości wzroku lub trochę wyżej, dzięki czemu obraz będzie zauważany.


Kolorystyka obrazów

Najważniejsza jest kolorystyka wnętrza, pod nią dobieramy kolory na obrazach tak, aby nie odbiegały od aranżacji pokoju i nie doprowadzały do chaosu. Obraz w żywych i wyrazistych kolorach nada w pomieszczeniu energii, natomiast spokojne barwy wyciszą ożywiony pokój.

REKLAMA
To może Cię zainteresować