Wrocław - planowane inwestycje deweloperskie

Radio RAM | Utworzono: 11.10.2021, 09:06 | Zmodyfikowano: 11.10.2021, 09:06
A|A|A

Materiał Sponsora


Nowe mieszkania we Wrocławiu. Ruszają kolejne inwestycje

Na przestrzeni lat 2022-2024 we Wrocławiu ukończonych zostanie kilkadziesiąt nowych inwestycji – co tylko potwierdza, że popyt na nowe nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska cały czas rośnie.

Jeśli chodzi o największe inwestycje, w których lokale zostaną oddane do użytku na przestrzeni najbliższego roku, warto wyróżnić m.in. Osiedle Nowa Zatorska na Psim Polu (72 mieszkania), apartamenty Nowa Manufaktura (115 mieszkań zlokalizowanych na wrocławskich Krzykach), Atal City Square (105 mieszkań, również na Krzykach), inwestycję Atmo (zlokalizowaną w Śródmieściu), Apartamenty Ołtaszyn (103 mieszkania w dzielnicy Krzyki) czy ogromne inwestycje, które zostaną zrealizowane na Starym Mieście – czyli Braniborską (aż 145 mieszkań) czy Lokum Porto (146 mieszkań).

Nieco później, bo w 2023 r., do użytku zostaną oddane lokale mieszkalne w kolejnych dużych inwestycjach – chodzi m.in. o Chociebuską 11 (94 mieszkania zlokalizowane w dzielnicy Fabryczna) czy Calma 3 (Psie Pole).  Szczególną uwagę warto jednak zwrócić na dwie ogromne inwestycje, które zostaną ukończone w roku 2024 – mowa o Browarach Wrocławskich (156 mieszkań) i inwestycji Start Park (aż 341 mieszkań we wrocławskim Śródmieściu).

Warto jednocześnie pamiętać, że deweloperzy coraz częściej decydują się też na budowę kameralnych inwestycji, obejmujących kilka lub kilkanaście mieszkań lub domów jednorodzinnych. Wydaje się też prawdopodobne, że w kolejnych latach takich inwestycji będzie przybywać – ze względu na zmianę potrzeb potencjalnych klientów i ich chęć ucieczki na przedmieścia miasta. 


Nieruchomości pod wynajem we Wrocławiu

Większość z wymienionych inwestycji – ze względu na swój charakter (a przede wszystkim – metraż) może zainteresować również osoby, które chcą kupić nieruchomość w celach inwestycyjnych. W ramach planowanych inwestycji wybudowanych zostanie m.in. sporo kawalerek (o metrażu od siedemnastu do nawet trzydziestu kilku metrów). Dodatkowo spora część z tych inwestycji stanie albo w centrum Wrocławia, albo – w miejscach z dostępem do komunikacji miejskiej. Dzięki temu w przyszłości nie powinno zabraknąć osób (zwłaszcza studentów), które zdecydują się na wynajęcie takiego mieszkania.

Jeśli chodzi o to, czy w planowanych inwestycjach przewidywane są tanie mieszkania Wrocław - https://rynekpierwotny.pl/s/tanie-mieszkania-wroclaw/ może nieco rozczarować – średnia cena transakcyjna za mkw. w nowych inwestycjach już w II kwartale 2021 r. wyniosła ponad 8500 zł. Wszystkie osoby dopiero poszukujące nieruchomości powinny przygotować się na dalszy wzrost cen. Już teraz można natomiast zauważyć spory wzrost cen ofertowych – na podstawie danych z portalu RynekPierwotny.pl i zamieszczonych tam ofert wynika, że średnia cena ofertowa za mkw. nowej nieruchomości we Wrocławiu wynosi obecnie ponad 9700 zł.

REKLAMA
To może Cię zainteresować