Wynajem samochodu na 6 miesięcy lub dłużej - czy jest to możliwe?

Radio RAM | Utworzono: 09.10.2021, 09:33 | Zmodyfikowano: 09.10.2021, 09:33
A|A|A

Materiał Sponsora


Polacy coraz częściej nie posiadają własnego samochodu z wyboru. Jako środek lokomocji wybieramy rower, hulajnogę lub zdajemy się na coraz lepiej działający transport publiczny.

Jednak są takie okresy w naszym życiu, kiedy czasowo potrzebujemy samochodu dla siebie. Dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji może okazać się średnioterminowy wynajem samochodów na okres kilku miesięcy.  Czy średnioterminowy wynajem samochodów jest opłacalny i gdzie szukać ofert czasowego wynajmu samochodów?


Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Średnioterminowy wynajem samochodów – jakie warunki są konieczne do spełnienia?
  • Wynajem samochodu na 6 miesięcy- czy to się opłaca?
  • Wynajem samochodu na rok czy jednak zakup własnego samochodu?

Wynajem auta na okres roku lub sześciu miesięcy to ciekawe rozwiązanie. Szczególnie dla osób, które nie chcą kupować samochodu. Jednocześnie pojawia się pytanie czy w perspektywie długoterminowej kupno samochodu nie jest jednak tańszym rozwiązaniem niż wynajem samochodu na 6 miesięcy lub na cały rok.


Średnioterminowy wynajem aut - poznaj korzyści wynajmu średnioterminowego

Biorąc pod uwagę fakt, że własny samochód musimy ubezpieczyć, poddawać okresowym przeglądom i kupować paliwo i w dodatku spłacać za niego ratę (lub jednorazowo wydać dużo pieniędzy) , to wynajem średnioterminowy wydaje się bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Istotna informacja jest taka, że wynajem samochodu na rok lub na okres 6 miesięcy na indywidualnie ustalonych warunkach cenowych, znacznie niższych, niż w przypadku wynajmu krótkoterminowego.


Wynajem średnioterminowy - jakie są warunki wynajmu średnioterminowego?

Wynajem średnioterminowy samochodu ustalany jest na warunkach uzgadnianych z podmiotem, który wypożycza nam samochód. Warunki wynajmu mogą być nieco podobne do sytuacji, kiedy na mocy naszego ubezpieczenia OC wydawany jest nam samochód zastępczy. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: https://dolcar.auto.pl/wynajem-srednioterminowy-samochodow/.

Wynajem średnioterminowy aut dla klienta indywidualnego nie oznacza wcale ponoszenia wysokich kosztów wynajmu samochodu. Ponadto wycofanie się z samej umowy najmu auta jest łatwe i jasno określone w podpisanej umowie. Chcąc wynająć samochód ma termin od 6 miesięcy do pełnego roku, podpisujemy z podmiotem użyczającym auto umowę, w której znajdują się warunki wypożyczenia auta. Ponadto w dokumentach znajduje się klauzula związana z przetwarzaniem danych osobowych (RODO). W umowie zawarte są paragrafy dotyczące tego, jak rozliczane jest paliwo, co należy zrobić w przypadku stłuczki wypożyczonym samochodem, warunki rezygnacji z umowy oraz wiele innych kwestii.

REKLAMA
To może Cię zainteresować