Dodaj sobie energii na jesień

Radio RAM | Utworzono: 07.10.2021, 13:06 | Zmodyfikowano: 07.10.2021, 13:06
A|A|A

Materiał Sponsora


Zadbaj o urodę i formę fizyczną 

W przypadku urody ciała na jesień kluczem jest nawilżenie. To czas, kiedy w domach zaczynają grzać, co niekorzystnie wpływa na skórę całego ciała, odwadniając organizm. Suche powietrze dodatkowo działa na skórę drażniąco. By zapobiec tym niekorzystnym efektom, warto zdecydować się na krem i/lub balsam, które dedykowane są nawilżaniu skóry. Konsystencja kremu nie ma w tym przypadku znaczenia. Szukamy kosmetyków, w których na opakowaniu podkreślenie jest działanie nawilżające, przy czym znaleziony kosmetyk może mieć formę lekkiego żelu. Kosmetyki nawilżające o lżejszej konsystencji sprawdzą się u osób z cerą tłustą i mieszaną, z kolei te "cięższe", gęste i bardziej tłuste sprawdzą się doskonale w przypadku cery normalnej lub suchej. Wspomniane tu zabiegi wspomoże dieta, pozwalająca zadbać o nawilżenie i odżywienie organizmu od środka.

Zadbajmy o picie wystarczającej ilości wody. Poleca się także oprzeć dietę o produkty sezonowe, takie jak: bakłażan, cukinia, śliwki, gruszki, buraki, jak i słynna dynia. Warto się tymi produktami cieszyć, bo w żadną inną porę roku nie będą one tak smaczne i odżywcze. Jesienią, kiedy chłód budzi do życia wiele schorzeń, warto włączyć do diety nutridrinki, by złagodzić działanie chorób, które odzywają się na jesień, jak, dla przykładu, choroby nerek: https://zywieniemaznaczenie.pl/produkty/fresubin-renal-drink/. Sprawne i piękne ciało to klucz do tego, by dodać sobie energii na jesień. 


Zadbaj o dobre samopoczucie 

Jesień, zimna i bogata w ciemne, pozbawione słońca popołudnia, może znacznie obniżać nie tylko formę fizyczną, ale również psychiczną. Jednak i w tym wypadku znajdziemy remedia na tak zwaną "jesienną chandrę". Warto przede wszystkim uzupełnić witaminę D w organizmie, której niedobory mogą być przyczyną obniżonego nastroju (objawiają się na przykład przez chroniczne zmęczenie). Ponadto witamina ta działa na organizm korzystnie w sposób kompleksowy, zapewniając poprawne funkcjonowanie układu odpornościowego, warto więc podążyć za mądrością "w zdrowym ciele zdrowy duch".

Na jesień warto wykorzystać w pielęgnacji aromaterapię. Olejki zapachowe dodające energii to na przykład grejpfrut, pomarańcza czy cytryna. Olejki zapachowe mają szansę zniwelować stres i zapobiec stanom depresyjnym, pod warunkiem, że wybieramy produkty dobrej jakości. Decydujmy się na olejki eteryczne z naturalnych składników, bo tylko takie mają faktyczny wpływ tak na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Ponadto dobrej jakości olejki można wykorzystać również podczas relaksującego i odprężającego masażu, który także jest na sezon jesienno-zimowy polecany. 

Pamiętajmy, że jesiennej chandry (czy tak zwanej depresji sezonowej, powodowanej przez brak słońca) nie można lekceważyć. W przypadku intensyfikowania się stanów chorobowych, z którymi nie możemy poradzić sobie sami, stosując szereg podanych tu porad, należy skonsultować się z lekarzem. 

REKLAMA
To może Cię zainteresować