Tapeta czy malowanie - co będzie lepsze?

Radio RAM | Utworzono: 07.10.2021, 12:34 | Zmodyfikowano: 07.10.2021, 12:34
A|A|A

Materiał Sponsora


Wykończenie ścian – co musisz wiedzieć?

Generalny remont mieszkania to spore wyzwanie, zwłaszcza jeżeli dysponujecie dość ograniczonym budżetem, a pomysłów na wykończenie pomieszczeń po prostu brak... Skądś to znamy! Niestety wciąż tak wiele osób pomija kwestię ścian, a to właśnie one potrafią zrobić całą robotę. Niekiedy wystarczy odświeżyć ściany i zawiesić oryginalny obraz, by nadać wnętrzu zupełnie nowego wyrazu, a jednocześnie zadowolić wszystkich domowników. Zanim jednak podejmiecie decyzję o zmianie wnętrza i zaopatrzycie się w niezbędne akcesoria, określcie stan ścian. To z pewnością ułatwi całą sprawę, a wy uzyskacie efekt nie do podrobienia. Co zatem warto wiedzieć przed wykończeniem ściany w domu? Sprawdzamy!


Tapeta na ścianę – czy to dobry pomysł?

Tapety na ścianę jeszcze do niedawna nie były tak chętnie wybierane... Dziś ponownie przeżywają renesans, a my doskonale to rozumiemy! Są gustowne i tak wyjątkowe, co więcej – potrafią zmienić wybrane wnętrze wręcz nie do poznania w zaledwie kilka chwil. Delikatne ornamenty czy florystyczne detale zdadzą bowiem świetnie egzamin. Jeśli macie natomiast ochotę na odrobinę wariacji, a klasyczny deseń nie wchodzi w grę, możecie także pokusić się o tapetę imitującą czerwoną cegłę lub kamienny mur. Takie rozwiązania znajdziesz na stronie internetowego sklepu Muralo.

Zapewne zastanawiacie się jednak, czy tapetowanie ścian to dobry wybór, nieprawdaż? I tak, i nie! Osoby, do których ta stylistka nie do końca przemawia, powinny zdecydowanie postawić na klasykę. Jeśli zaś szukacie sposobu na nadanie wnętrzu wyjątkowego klimatu, efektowna tapeta to doskonały wybór. Odpowiednio dopasowana do wnętrza zaprezentuje się po prostu świetnie. Dodatkowo tapety zakryją nawet najbardziej problematyczną ścianę bez konieczności jej odnawiania. Wystarczy zapoznać się z techniką ich przyklejania... i gotowe! Pamiętajcie jednak, by wybrać wysokiej jakości tapety na ścianę. W innym razie mogą z czasem zacząć się odklejać lub odbarwiać.


Malowanie ścian – dla kogo?

Prostota obroni się sama – to fakt! Niemniej tutaj duże znaczenie ma ogólny stan ścian. Co mamy na myśli? W przeciwieństwie do tapetowania malowanie ścian może nieść ze sobą sporo wyzwań. Niekiedy nałożenie tynku i usunięcie starej farby mogą po prostu nie wystarczyć, by uzyskany efekt był naprawdę satysfakcjonujący. Wówczas z pomocą przyjdzie oryginalna tapeta ścienna, która wyrówna powierzchnię, ukrywając jednocześnie wszelkie niedoskonałości. Zwróćcie także uwagę na kwestię odpowiedniego przygotowania do malowania ściany. Metamorfoza ta – choć może być udana, wymaga dużych poświęceń i sporej ilości czasu wolnego. Przed przystąpieniem do pracy należy zabezpieczyć wiele miejsc, usunąć wszelkie zabrudzenia czy odpowiednio przygotować wybraną powierzchnię. Niemniej malowanie ścian to idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają minimalizm połączony z estetyką, a jednocześnie nie chcą bawić się w tapetowanie ściany. To również bywa uciążliwe!


Tapetowanie ścian a malowanie – co wybrać?

Kto powiedział, że aranżacja wnętrza to prosta i przyjemna sprawa? No właśnie! W zależności od waszych indywidualnych preferencji oraz możliwości finansowych może sprawdzić się inne rozwiązanie. Malowanie ścian to najprostszy sposób na przeprowadzenie metamorfozy. Tapetowanie stanowi zaś idealną alternatywę dla miłośników drobnych detali i wyjątkowych ornamentów... To jednak oba rozwiązania pozwolą wam przeprowadzić prawdziwą metamorfozę wnętrza. Nie bójcie się eksperymentować i testować nowe rozwiązania! Niekiedy na pozór zwyczajne rozwiązanie zmieni wnętrze diametralnie, a wy będziecie wręcz zachwyceni.

REKLAMA
To może Cię zainteresować