Mieszkać eko – jakie dzielnice we Wrocławiu wybrać?

Radio RAM | Utworzono: 02.10.2021, 09:38 | Zmodyfikowano: 02.10.2021, 09:38
A|A|A

Materiał Sponsora


Fabryczna – najbardziej „eko” dzielnica Wrocławia

Chociaż wszechobecny miejski hałas i uciążliwy smog potrafi okazać się dokuczliwy niemal w każdej części stolicy Dolnego Śląska, dzielnica Fabryczna zdecydowanie stoi najwyżej w rankingu ekologicznych obszarów Wrocławia. Mieszkańcy mają dostęp do dużych terenów zielonych, skwerów i parków, wśród których na szczególną uwagę zasługuje Park Leśnicki bądź też Park Zachodni. Liczba samochodów, a co za tym idzie – spalin, tłoku i hałasu, jest w tej dzielnicy zdecydowanie mniejsza niż w centrum miasta czy na Śródmieściu. Fabryczna jest więc stosunkowo cichym miejscem jak na część dużego miasta, panuje tam także większy spokój niż w pozostałych obszarach Wrocławia.


Psie Pole na drugim miejscu w rankingu

Zaraz za Fabryczną na liście najbardziej „eko” dzielnic stolicy Dolnego Śląska figuruje Psie Pole. Mieszkańcy domków czy bloków zdecydowanie nie mogą narzekać na brak terenów zielonych – na tym obszarze można odnaleźć wiele parków czy łąk, gdzie można wybrać się na dłuższy spacer z psem czy wypoczynek z całą rodziną. Chociaż atmosfera panująca w tej dzielnicy przywodzi na myśl bardziej małe miasteczko niż metropolię, na ulicach panuje hałas związany z liczbą pojazdów, a powietrze jest dość zanieczyszczone. Jednak skala jest nieporównywalnie mniejsza niż w centrum Wrocławia, mając więc wybór pomiędzy Śródmieściem, Starym Miastem a Psim Polem, sięgnijmy po mieszkania w tej ostatniej dzielnicy, jeżeli chcemy żyć bardziej „eko”.


Krzyki – „eko” dzielnica z terenami zielonymi

Trzecią dzielnicą pod względem liczby terenów zielonych, poziomu hałasu i zanieczyszczenia powietrza są Krzyki. Co prawda zdarzają się korki, a liczba samochodów na ulicach jest większa niż na Fabrycznej czy Psim Polu. W związku z tym wyższy jest także poziom smogu i hałasu, chociaż mieszkańcy mogą odpocząć w pobliskich parkach czy skwerach. Dlatego też ta dzielnica stolicy Dolnego Śląska stoi nieporównywalnie wyżej w rankingu „eko” obszarów niż Stare Miasto oraz Śródmieście.


Jakie mieszkanie wybrać, czyli kilka słów o rynku pierwotnym

Jeżeli zdecydujemy się na konkretną dzielnicę miasta bądź też postanowimy wziąć pod uwagę więcej niż jedną z nich podczas szukania miejsca zamieszkania, staniemy przed kolejnym równie ważnym, a może nawet ważniejszym wyborem – znalezieniem odpowiedniej dla siebie nieruchomości. W tym celu warto przeglądać oferty rynku pierwotnego, gdzie znajdują się nowe mieszkania. Znajdziemy zarówno jedno-, dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania, niewielkie kawalerki czy przestronne apartamenty. Ponadto deweloperzy rynku pierwotnego umożliwiają wprowadzenie tak zwanych zmian lokatorskich, zgodnie z naszymi potrzebami i wymaganiami.

Na stronie obido.pl odnajdziemy szeroki wybór mieszkań w różnych dzielnicach wielu miast. Znajdują się tu nie tylko oferty obejmujące Wrocław, ale także cały teren Górnego Śląska, jak również aglomerację krakowską, Poznań czy Łódź.  

REKLAMA
To może Cię zainteresować