Dieta a urlop – jak odpocząć i nie zwariować ?

Radio RAM | Utworzono: 29.09.2021, 09:34 | Zmodyfikowano: 29.09.2021, 09:34
A|A|A

Materiał Sponsora

Umiar najlepszym doradcą?

Śmiało możesz spróbować nowych rzeczy, ale przy komponowaniu posiłków kieruj się zasadami zdrowej diety. Unikaj potraw z głębokiego tłuszczu, wybieraj dania grillowane bądź pieczone. Postaw na ryby i owoce morza, spróbuj lokalnej kuchni, ale nie zapomnij o porcji warzyw do posiłku. Jeżeli chciałabyś  poczytać więcej tego typu artykułów to warto odwiedzić medicot.pl na stronie tej znajdziesz wiele ciekawych artykułów dotyczących zdrowia jak i porad dotyczących zdrowego trybu odżywiania się.

Regularność - pomysł na sukces?

Regularne spożywanie posiłków jest niezwykle ważne na co dzień, również w okresie wakacyjnym staraj się trzymać tej zasady. Spożywaj mniejsze porcje a rozłożone w odpowiednich odstępach czasu w ciągu dni. Jedz pełnowartościowe posiłki co pomoże ci ograniczyć chęć podjadania. Nie zapominaj o śniadaniu. Ostatni posiłek przed snem zjedz na 2- 3 godziny przed.

Nawadniaj się regularnie!

Odpowiednie nawodnienie organizmu szczególnie w okresie wakacyjnym jest niezwykle ważne. Nie zastępuj wody słodkimi napojami. Staraj się kontrolować ilość wypijanych płynów w ciągu dnia. Regularnie przyjmuj wodę w małych porcjach. Dla urozmaicenia smaku do wody możesz dodać cytrynę, liść mięty bądź mrożone owoce.

Co z deserami?

Urlop to również czas przyjemności, ale nie przesadzaj z deserami. Nie musisz odmawiać sobie wszystkiego, ale kieruj się umiarem i wybierz na przykład świeże owoce i mniejszą porcję ciasta jako zdrowszą alternatywę.

Alkohol – zakazany na wakacjach z dietą?

Warto zrezygnować ze słodkich drinków. Po spożyciu alkoholu wzrasta ochota na podjadanie, więc jeśli chcesz utrzymać dietę zrezygnuj kuszących kolorowych drinków na plaży. Odpoczywać i relaksować można się również bez alkoholu.

Aktywne spędzanie czasu na wakacjach – czy to możliwe?

Łatwiej będzie ci utrzymać wymarzoną wagę, kiedy do wypoczynku dołożysz odrobinę aktywności fizycznej. Zamiast leżenia godzinami na plaży, zrób coś co sprawi ci przyjemność. Idź na długi spacer, wybierz aktywne zwiedzanie bądź wybierz się na wycieczkę rowerową. Nieodkryte miejsca na długo zapadną ci w pamięć. Jeśli nie znajdziesz nic co by mogło zachęcić cię do aktywności, wybierz się przynajmniej na hotelową siłownię.

Wakacje bez przyjemności?
Nie musisz rezygnować z wszystkich przyjemności. Czas odpoczynku od codzienności ma ci pomóc zregenerować zarówno umysł jak i ciało. Zawsze kieruj się zasadami zdrowego żywienia i odrobiną rozsądku. To najlepsza recepta na sukces utrzymania diety na wakacjach.

REKLAMA
To może Cię zainteresować