Leasing maszyn budowlanych - czy to się opłaca?

Radio RAM | Utworzono: 27.09.2021, 15:02 | Zmodyfikowano: 27.09.2021, 15:02
A|A|A

Materiał Sponsora


Leasing maszyn budowlanych - na czym polega?

Leasing maszyn budowlanych to odpowiednia umowa finansowa, która polega na poddaniu danych przedmiotów do użytku leasingobiorcom przez wybranych leasingodawców. W zamian za to użytkownik wpłaca comiesięczne raty ustalone w umowie oraz opłatę wstępną od wartości przedmiotu. Po jej zakończeniu istnieje możliwość jego wykupienia za określoną cenę, lub możliwość podpisania nowej umowy na inny sprzęt budowlany. To bardzo korzystna forma finansowania w opozycji do umowy kredytowej czy wynajmu. 

Leasingodawca i leasingobiorca

Leasingodawca jest właścicielem wybranych przedmiotów umowy. Leasingobiorca ma możliwość ich wykupienia po jej zakończeniu. Tego typu finansowanie zapewnia minimalną ilość formalności w bardzo prostej formie. W leasing można wziąć zarówno nowe jak i używane maszyny budowlane, zgodnie z potrzebami danego przedsiębiorcy. Dzięki tej swobodzie jest to bardzo korzystna oferta, z której warto skorzystać.

Jakie maszyny można zawrzeć w umowie?

W umowę leasingową można wziąć wiele różnych rodzajów maszyn budowlanych, takich jak między innymi koparki, koparko-ładowarki, minikoparki, walce, frezarki, narzędzia i wiele innych niezbędnych przedmiotów w tego typu działalności. Wszystko zależy od indywidualnego zapotrzebowania i możliwości leasingobiorcy. 

Dlaczego warto zdecydować się na leasing maszyn budowlanych?

Dla wielu przedsiębiorców zakup nowych lub używanych maszyn budowlanych może być sporym wydatkiem. Często potrzeby te są nagłe, związane z indywidualnych zleceniem czy uszkodzeniem niezbędnej maszyny lub narzędzi. To może znacznie obciążyć budżet zwłaszcza młodych, często początkujących firm. Dlatego też wielu z nich decyduje się na odpowiednią alternatywę- umowę leasingową. Ta forma finansowania pozwala pozyskać dowolny potrzebny sprzęt oraz odpowiednie warunki i atrakcyjne kwoty comiesięcznych rat.

Leasing na maszyny budowlane używane

Leasing na maszyny budowlane obejmuje także oferty używanych przedmiotów z tą uwagą, że większość z nich nie finansuje tych, które są starsze niż 5,10 czy 15 lat. Wszystkie te kwestie warto omówić, z wybraną firmą leasingową. Procedura leasingowania tych maszyn jest taka sama, jak w przypadku nowych przedmiotów, jednak w tym przypadku możliwe jest wymaganie wyższej opłaty wstępnej. Innymi istotnymi aspektami z pewnością będzie wiek maszyny, miejsce zakupu oraz profesjonalna wycena. Mogą mieć one bowiem wpływ na ocenę wartości rynkowej przedmiotu umowy.

Leasing maszyn budowlanych to odpowiedni sposób na uzyskanie zezwolenia do użytkowania maszyny bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów.  Dodatkowo w tym przypadku istnieje możliwość zakupu maszyny lub zawarcie kolejnej nowej umowy leasingowej. To forma pozwalająca na utrzymanie płynności finansowej bez nadwyrężania budżetu firmy.

Leasing jako skuteczne wsparcie dla firm budowlanych

Przedsiębiorstwa działające w branży budowlanej muszą liczyć się z koniecznością ciągłych inwestycji, których zdecydowana większość dotyczyć będzie zakupu ciężkich maszyn, takich jak koparki czy koparko-ładowarki. Zakup tego typu sprzętu jest sporym wyzwaniem dla budżetu, a utrzymywanie go w pełnej sprawności również jest problematyczne. Wtedy najkorzystniejszym rozwiązaniem może okazać się leasing koparki. To bardzo korzystna oferta, która pozwala uzyskać potrzebny sprzęt w możliwie najniższej cenie. 

Leasing koparki a atrakcyjna umowa leasingowa

Przedsiębiorcy chętnie korzystają z ofert leasingu ze względu na możliwość pozyskania nowych maszyn do pracy bez konieczności zamrażania środków, bez obaw o utratę płynności i nie tylko. Jednak aby zawarta umowa leasingowa naprawdę była korzystna, warto znaleźć odpowiednią firmę leasingową. Pomoc w doborze odpowiedniej może zagwarantować firma ClickLease, która zajmuje się znalezieniem najbardziej atrakcyjnej oferty leasingu dla firm. Ma ona w swojej ofercie aż 40 różnych sprawdzonych firm, które dobiera zgodnie z oczekiwaniami swoich klientów. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu pomocą, skontaktuj się z firmą ClickLease i ciesz się możliwościami, jakie oferuje to rozwiązanie już dziś. 

Sprawdź również informację na temat leasingu dla nowych firm - http://www.zaradnik.pl/leasing-na-start-dla-nowej-firmy-o-czym-warto-wiedziec.

REKLAMA
To może Cię zainteresować