Modne kolory wnętrz w 2022 roku - jaki kolor mebli wybrać?

Radio RAM | Utworzono: 21.09.2021, 11:53 | Zmodyfikowano: 21.09.2021, 11:53
A|A|A

Materiał Sponsora


Remont mieszkania/domu - Od czego zacząć

Aranżacja wnętrza to trudne zadanie dla niezdecydowanych osób, którym trudno jest określić, jaki kolor ścian spełni ich oczekiwania. Bardzo często w tym momencie decydujemy się na pomoc profesjonalisty, który pomoże nam nie tylko w doborze odpowiednich kolorów ścian, ale także mebli. Na początku warto zaczerpnąć nieco inspiracji, przeglądając sieć lub magazyny wnętrzarskie. Dzięki temu od razu odrzucimy propozycje aranżacji, które nie wpisują się w nasz styl, czy osobowość. Przez wiele lat w architekturze wnętrz królował styl skandynawski. Obecnie jednak odchodzi się już od klasycznych bieli i drewna, na rzecz bardziej wyszukanych form stylu soho, czy loft. Kiedy ustalimy już, co lubimy, powinniśmy rozważyć stworzenie wstępnego projektu dzięki dostępnym powszechnie w sieci programom służącym do tego celu. Większość z nich zawiera wiele ciekawych mebli, które dostępne są do zakupu w popularnych sklepach. Dzięki temu stworzymy spójną przestrzeń i odrzucimy te dodatki, które co prawda nam się podobają, jednak niekoniecznie pasują do całości.


Najmodniejsze kolory ścian na 2022 rok!


Kolory ziemi

Nadchodzący rok upłynie nam pod hasłem kolorów ziemi. Mowa tutaj przede wszystkim o ciepłym brązie, ale także złamanych beżach, bieli oraz szarościach i zieleni. Paleta tych kolorów napawa spokojem oraz poczuciem harmonii. Do ścian w kolorze brązu najlepiej pasują jasne meble, a szczególnie kanapa do salonu. Warto zaznaczyć, że kolory te można ze sobą łączyć- jeżeli zdecydujemy się na brązowe ściany, powinniśmy także postawić na jasne meble o prostych formach. Jeżeli jednak kolor ścian będzie jasny (np. jasny beż, biel), możemy nieco zaszaleć z formą oraz kolorami mebli, stawiając na nieco ciemniejsze ich warianty. W roku 2022 największą popularnością będą cieszyć się jednak szeroko pojęte brązy. Mogą być to czyste ich odcienie, ale także domieszki fioletu, zieleni, czy żółci. 


Magia błękitu i zieleni

W nadchodzącym roku popularność zyskają też wszelkie farby w odcieniu zieleni i błękitu. Najlepiej, aby były one ze sobą powiązane. Połączenie zieleni i błękitu doskonale prezentuje się w towarzystwie dodatków ze złota (np. złotych ram obrazów, czy nóżek komody i stolika). Wiodący kolor można łączyć oczywiście także z innymi kolorami. W takim wypadku doskonałym połączeniem (w przypadku salonu z aneksem kuchennym) jest zdecydowanie się na klasyczne, białe szafki w kuchni i jasne kafle oraz ciężkie, ciemnozielone zasłony w celu podkreślenia kolorów na ścianie. 


Ciepła śliwka

Na ścianach w 2022 roku królować będą także fiolety. W połączeniu z jasnymi meblami oraz prostymi dodatkami kolory te mogą doskonale komponować się w pomieszczeniach, takich jak salon, czy sypialnia, a także łazienka. 

 

REKLAMA
To może Cię zainteresować