SZCZEPCIObus we Wrocławiu i okolicach. Harmonogram na weekend

BT, mat. prasowe | Utworzono: 17.09.2021, 15:05 | Zmodyfikowano: 17.09.2021, 15:05
A|A|A

fot. mat. prasowe

SZCZEPCIObus w sobotę najpierw pojawi się przy Magnolii, gdzie odbędzie się piknik „Bezpieczny powrót do szkoły” wraz z międzykulturowym turniejem piłki nożnej. Stamtąd wyruszy na popularny bulwar Xawerego Dunikowskiego, gdzie świętować będziemy Dzień Odry. Następnie uda się pod miasto – do Rogoża w gminie Wisznia Miała. Tam bowiem odbędzie się piknik historyczny.

W niedzielę SZCZEPCIObus zaparkuje na Ostrowie Tumskim. Na chętnych do zaszczepienia się będzie on czekał pod katedrą.

– Mimo spadku liczby osób, które szczepią się w stacjonarnych punktach, SZCZEPCIObus wciąż wzbudza bardzo duże zainteresowanie mieszkańców. To pokazuje, jak bardzo ważne jest, żeby wychodzić im naprzeciw i docierać ze szczepionkami w te miejsca, które są blisko nich – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Jesteśmy także gotowi na przyjazd studentów na przełomie września i października. Zakładamy, że wielu z nich nie miało możliwość szczepienia się w swoich rodzinnych miejscowościach i będą chcieli skorzystać właśnie z naszego SZCZEPCIObusa – dodaje.

W SZCZEPCIObusie podawane są jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania się, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Wystarczy mieć ukończony 18 rok życia, wziąć ze sobą dokument (dowód osobisty czy paszport) i… ustawić się w kolejce do autobusu. Podawane są także szczepionki Pfizer-BioNTech, z których mogą korzystać dzieci w wieku 12–15 lat (o ile przyjdą z rodzicem lub opiekunem prawnym) oraz 16–17 lat (o ile przyjdą z podpisanym przez opiekunów kwestionariuszem).

Autobus – mobilny punkt szczepień (tzw. SZCZEPCIObus), to wspólna akcja miasta Wrocław, MPK Wrocław i Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Partnerem medycznym akcji jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego.

HARMONOGRAM:
18 września – sobota
• 10:00–13:00 Międzykulturowy Turniej Piłki Nożnej i Bezpieczny Powrót do Szkoły, Magnolia
• 13:30–16:30 Dzień Odry, bulwar Dunikowskiego
• 17:00–19:00 Piknik Historyczny gm. Wisznia Mała, Rogoż, ul. Parkowa 82
19 września – niedziela
• 9:00–15:00 Katedra, Ostrów Tumski

REKLAMA

To może Cię zainteresować