Warsztaty oddechowe – sposób na problemy z oddychaniem

Radio RAM | Utworzono: 17.09.2021, 11:00 | Zmodyfikowano: 17.09.2021, 11:00
A|A|A

Materiał Sponsora

 

Trudności z oddychaniem dotykają coraz więcej osób, bez względu na wiek. Mogą być efektem nieprawidłowo funkcjonującego układu oddechowego lub chorób serca, jak i skutkiem ubocznym przejścia infekcji wirusem SARS-CoV-2. W rezultacie takich problemów codzienne funkcjonowanie staje się uciążliwe, a wykonywanie najdrobniejszych ćwiczeń to prawdziwe wyzwanie. Na szczęście dusznościom i innym kłopotom związanym z oddychaniem można przeciwdziałać. Pomogą Ci w tym warsztaty oddechowe.

Na czym polegają warsztaty oddechowe?

Warsztaty oddechowe to spotkania prowadzone przez doświadczonego specjalistę od prawidłowego, fizjologicznego oddychania, podczas których uczestnicy uczą się, jak właściwie wciągać i wypuszczać powietrze.

Zajęcia obejmują przede wszystkim naukę oddychania przeponą, ale w programie znajdziesz także:

  • sposoby radzenia sobie ze stresem,
  • techniki relaksacji.

Co więcej, specjalista wyjaśnia także wpływ oddychania na zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne oraz korelację między oddechem a snem. Dzięki temu wzrośnie Twoja świadomość na temat prawidłowej pracy organizmu, co pozwoli Ci być bardziej uważnym na jego potrzeby.

Jeśli chcesz mieć pewność, że warsztaty są bezpieczne dla zdrowia, warto wybrać się na nie do profesjonalnego ośrodka i przejść cały cykl zajęć pod okiem ekspertów. Miejscem, gdzie możesz skorzystać z takich zajęć, jest np. Hotel Medical SPA Malinowy Dwór.


Jakie techniki obejmują warsztaty oddechowe?

Podczas warsztatów wykorzystywane są różnorodne techniki, których skuteczność została potwierdzona w wielu badaniach. Dzięki ich połączeniu, można kompleksowo zadbać o swoje zdrowie oraz znaleźć idealną metodę. Wykorzystuje się m.in. techniki:

  • według Buteyko – polega ona na oduczeniu się nawyku zbyt głębokiego oddychania prowadzącego do hiperwentylacji, a tym samym niedotlenienia. Dzięki ćwiczeniom można nauczyć się prawidłowego oddychania przez nos, które prowadzi do zmniejszenia objętości płuc, a w rezultacie przywrócenia równowagi organizmu,
  • Wima Hofa – jej głównym celem jest doprowadzenie do chwilowej hiperwentylacji. Podczas ćwiczeń tą techniką dochodzi do zwiększenia ciśnienia krwi i obniżenia jej pH, co pomaga uregulować funkcjonowanie układy hormonalnego i nerwowego. W efekcie następuje poprawa samopoczucia oraz jakości snu.

W rezultacie ćwiczenia prowadzą do polepszenia biomechaniki oddychania, co przynosi bardzo pozytywne skutki dla całego organizmu oraz psychiki.


Czy warto skorzystać z warsztatów oddechowych?

Rozważasz wzięcie udział w warsztatach prawidłowego oddychania, ale nie wiesz, czy to dla Ciebie? Takie zajęcia zostały przygotowane głównie z myślą o osobach, które mają problemy z prawidłowym wdychaniem i wydychaniem powietrza, przeszły COVID-19 oraz odczuwają zmęczenie przy wykonywaniu nawet drobnych zadań. Jednak z warsztatów może skorzystać każdy, komu zależy na nauce prawidłowego oddychania i kto chce poprawić jakość swojego życia.

Warsztaty oddychania to nowy, bardzo ciekawy sposób walki o dobre samopoczucie oraz kondycję psychiczną i fizyczną. Naucz się zdrowo oddychać i zobacz, jak wiele może to zmienić.

REKLAMA
To może Cię zainteresować