Rozpoczął się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

PP, Joanna Łukaszewska | Utworzono: 16.09.2021, 06:45 | Zmodyfikowano: 16.09.2021, 06:45
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

- We Wrocławiu potrwa nawet nie tydzień, a dwa, podczas których zaplanowaliśmy całą masę wydarzeń - wymienia Joanna Klima aktywistka i współorganizatorka:

W sobotę przez Wrocław przejedzie masa krytyczna (start o godz. 19.00), a na wrocławskim Szczepinie odbędzie się piknik z Akcją Miasto, podczas którego odbędą się m.in. wyścigi rowerowe w różnych kategoriach wiekowych. Ponadto w programie m.in. Mobilna wystawa "Rowerem od zawsze" i klinika rowerów, czyli darmowa naprawa jednośladów. Pojazdy z miejskiego biura rzeczy znalezionych naprawia Maurycy Miszczak, trafią do domów dziecka, domów poprawczych i do potrzebujących rodzin. Pomagają wolontariusze:

- Taki tydzień to dobry moment do zmiany przyzwyczajeń transportowych i pretekst do rozmów o komunikacji w miastach - przekonuje Joanna Klima, która prowadzi zajęcia z aktywnej mobilności we wrocławskich szkołach:

W niedzielę ideę rowerowania będzie świętował też Żmigród. - Propagować będziemy dzień bez samochodu - zapowiada Marta Kamińska ze stowarzyszenie Dolnośląska Kraina Rowerowa:

Europejski tydzień zrównoważonego transportu wprowadziła KE w 2002 roku.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ:

REKLAMA

To może Cię zainteresować