Nauka w nowoczesnym wydaniu. Do grona "Budzących się szkół" dołączyła kolejna wrocławska placówka

Justyna Kościelna | Utworzono: 15.09.2021, 18:15 | Zmodyfikowano: 15.09.2021, 18:26
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. archiwum Radia Wrocław

- To trudny i długi proces, ale jestem przekonana, że warto - mówi Magdalena Wentland-Zjawin, dyrektor szkoły Tikkun Olam we Wrocławiu:

Jedną z metod w szkole jest metoda zielonego długopisu:

Na całym Dolnym Śląsku jest zaledwie kilka "Budzących się szkół". Ale niebawem mogą dojść nowe - o miano przyjaznej uczniom placówki stara się m.in. wiejska podstawówka w Skokowej koło Trzebnicy:

- W naszej szkole od roku stawiamy na ocenianie kształtujące. Odchodzimy też od zdań domowych w klasycznym wydaniu. Są ku temu ważne powody - podkreśla dyrektor placówki Andrzej Grzegorzewicz:

Andrzej Grzegorzewicz mówi jednak wprost: Zmiany są ciężkie do wprowadzenia, bo dziwią się im nie tylko uczniowie i rodzice, ale i nauczyciele:

Jedną z Budzących się szkół jest podstawówka w wiejska podwroclawskim Sadkowie. - Wybraliśmy ją świadomie, właśnie ze względu na deklarowane wartości i próbę szukania nowych dróg w tradycyjnej edukacji - mówi jedna z mam:

Budzących się szkół jest niewiele, w całej Polsce zaledwie kilkadziesiąt. Zdaniem socjologa edukacji dr Piotra Mikiewicza z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, inicjatywa pozostanie ma marginesie oficjalnego nurtu:

REKLAMA