Tłumy na trybunach. Wielka Wrocławska pełna emocji

BT, Malwina Gadawa | Utworzono: 05.09.2021, 17:37 | Zmodyfikowano: 05.09.2021, 17:38
A|A|A

fot. Malwina Gadawa

Głównym punktem programu była międzynarodowa gonitwa z przeszkodami na dystansie 5000 metrów. Konie musiały pokonać 22 przeszkody, w tym te najbardziej widowiskowe i najtrudniejsze: skok trybunowy, rów z wodą czy podwójny żywopłot. Jerzy Sawka, dyrektor wrocławskiego toru przedstawia zwycięzcę tej gonitwy.

Pula nagród w Wielkiej Wrocławskiej również należał do rekordowych na wrocławskim torze i wynosiła 200 000 zł, z czego połowa trafiła do zwycięzcy najważniejszej gonitwy.

To było także święto wyścigowej elegancji, nie zabrakło więc eleganckich dam i dżentelmenów, którzy czekali na sportowe emocje.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk nie ukrywa, że najbardziej podczas dzisiejszych zawodów cieszyła go frekwencja.

Wśród atrakcji był pokaz woltyżerki sportowej, wyścigi konne w goglach VR, bieg maskotek, czy przejażdżki na kucykach dla najmłodszych.


Josef Bartos triumfuje w Wielkiej Wrocławskiej fot. Agata Władyczka

Wielka Wrocławska - Nagroda Prezydenta Wrocławia zakończyła się zwycięstwem faworyta Brunch Royal, którego dosiadał Josef Bartos, a trenuje dla Scuderia Aichner SRL Josef Vana młodszy.
W Wielkiej Partynickiej Nagrodzie Unico Logistics triumfował Aztek, dosiadany przez Marka Stromsky’ego, a trenowany przez Tomasa Vanię dla stajni Dr. Charvat.

Wyścigowa niedziela zgromadziła rekordową publiczność – w ciągu całego dnia wyścigowego przez partynicki obiekt przewinęło się ponad 15 tysięcy widzów.fot. Wiktor Rzeżuchowski, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych


fot. Agata Władyczka, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice

REKLAMA

To może Cię zainteresować