Uwaga! Będą nowe utrudnienia dla pasażerów i kierowców

PP, Malwina Gadawa | Utworzono: 04.09.2021, 08:20 | Zmodyfikowano: 04.09.2021, 08:20
A|A|A

fot. MKP Wrocław

Remontowany odcinek torowiska prowadzący z ulicy Kazimierza Wielkiego w ul. św. Mikołaja, to jedno z miejsc, gdzie tory były w najsłabszym stanie. W związku z pracami przystanek „Rynek” w stronę Kromera i Karłowic zostanie przeniesiony z torowiska do zatoki, w której stają autobusy „K” zmierzające w stronę ul. Kamieńskiego. W przeciwnym kierunku (w stronę placu Jana Pawła II) autobusy 132 i 142 będą zatrzymywały się na ul. Nowy Świat, przed skrzyżowaniem z ul. św. Mikołaja. Ruch samochodów jadących z ul. Nowy Świat w ul. Kazimierza Wielkiego zostanie na czas remontu przekierowany na torowisko tramwajowe.

MPK w sobotę rozpocznie także prace na torowisku zlokalizowanym na skrzyżowaniu ul. Legnickiej z ul. Zachodnią, nieopodal przystanku „Zachodnia (stacja kolejowa)”. Na czas prowadzonych prac MPK wprowadzi w tym miejscu wahadłowy ruch tramwajów. Zanim się tak jednak stanie w ten weekend czekają nas zmiany w kursowaniu tramwajów, które nie dojadą do Pilczyc i Leśnicy. Na wyłączonym z ruchu tramwajowego odcinku ulicy Legnickiej, Lotniczej i Kosmonautów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Tramwaje powrócą na swoje trasy w poniedziałek.

Od soboty zmienia się organizacja ruchu na ul. Skierniewickiej (boczna Ślężnej). Droga stanie się jednokierunkowa, a przejazd będzie możliwy wyłącznie od Sudeckiej do Ślężnej.

- tak zmiany uzasadnia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

REKLAMA

To może Cię zainteresować