Tosca, czyli muzyczny kryminał. Opera Wrocławska otwiera nowy sezon dziełem Pucciniego

Paweł Gołębski, Radio RAM, MJ, mat. prasowe | Utworzono: 23.08.2021, 11:44 | Zmodyfikowano: 23.08.2021, 11:44
A|A|A

Lianna Haroutounian jako Tosca fot. Tomasz Goll/ mat. prasowe Opery Wrocławskiej

Namiętność w ramionach śmierci, zazdrość i… konflikt z policją. Tosca, ponadczasowe dzieło Giaccomo Pucciniego, pod koniec sierpnia doczeka się następnej odsłony – tym razem na deskach Opery Wrocławskiej. Spektakl otworzy sezon artystyczny 2021/2022, a w stolicy Dolnego Śląska zagoszczą prawdziwe gwiazdy operowego świata: Lianna Haroutounian, Ewa Vesin, Giorgi Sturua i Ambrogio Maestri.

- Tosca to muzyczny kryminał. Mamy tam do czynienia ze śmiercią, miłością, jest też ciekawe podłoże historyczne. Widzowie mogą spodziewać się tego wszystkiego, czego oczekuje się od wspaniałego spektaklu operowego: cudownej muzyki Pucciniego, przepięknej scenografii i reżyserii oraz znakomitych głosów. Mamy obsadę, która gwarantuje ogromne emocje – obiecuje dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej, Mariusz Kwiecień, który w studiu Radia RAM opowiedział także o planach na nowy sezon:

Reżyserem wrocławskiej Toski jest Michael Gieleta – twórca, którego realizacje ogląda publiczność na całym świecie, od Nowego Jorku i Londynu po Rzym i Warszawę. Scenografię i kostiumy zaprojektował Gary McCann, odznaczający się wyjątkowym stylem artysta z Północnej Irlandii. W swoim dorobku ma prace stworzone m.in. dla Opery Wiedeńskiej, Philadelphia Opera, Teatro San Carlo w Neapolu czy Royal Court Theatre w Londynie. 


fot. Robert Petryna, materiały prasowe Opery Wrocławskiej

Partię Florii Tosci zaśpiewają dwie sopranistki: Lianna Haroutounian i Ewa Vesin. W roli Maria Cavaradossiego partnerować im będą gruziński tenor Giorgi Sturua oraz Tadeusz Szlenkier. Rola barona Scarpii została powierzona Mikołajowi Zalasińskiemu oraz Ambrogio Maestriemu, nazywanym ,,największym odkryciem po Pavarottim”. Nie zabraknie również wrocławskich artystów: w roli Cesara Angelottiego wystąpią Jakub Michalski i Piotr Chłopicki; jako Zakrystian – Jacek Jaskuła i Maciej Krzysztyniak, jako Spoletta – Piotr Bunzler i Aleksander Zuchowicz, jako Sciarrone – Andrzej Zborowski, a jako strażnik – Marek Klimczak i Jerzy Szlachcic.


fot. Tomasz Golla, mat. prasowe 

Bilety do nabycia w kasach Opery lub na https://www.opera.wroclaw.pl/1/repertuar.php 

REKLAMA

To może Cię zainteresować