Gwiazdy Nowych Horyzontów 2021 w Strefie Kina Radia RAM [POSŁUCHAJ]

Jan Pelczar, MP | Utworzono: 19.08.2021, 17:35 | Zmodyfikowano: 19.08.2021, 17:35
A|A|A

Fot. Patrycja Dzwonkowska

Tegoroczne Nowe Horyzonty to, dzięki licznym premierom i przedpremierom, święto polskiego kina. Festiwalowa publiczność jako pierwsza na świecie oglądała już „Moje wspaniałe życie” i „Hiacynta”. W trakcie kolejnego z polskich przedpremierowych seansów reżyser Mateusz Rakowicz opowiedział w Strefie Kina o Zdzisławie Najmrodzkim, pierwowzorze głównego bohatera filmu "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje".


W sobotę poznamy zwycięzców w konkursie głównym Nowych Horyzontów. Czy będzie wśród nich autor mojego ulubionego konkursowego filmu? Z reżyserem "Śmierci niewinności i grzechu istnienia", Georgem Peterem Barbarim porozmawiamy za tydzień. W czwartkowej Strefie Kina Radia RAM, prosto ze studia festiwalowego w Kinie Nowe Horyzonty o nowohoryzontowym kinie rozmawialiśmy z jedną z jurorek – Jagodą Szelc.  


Nowe Horyzonty 2021 to szansa na spotkanie z różnymi legendami. Jedną z nich jest Chantal Akerman, której retrospektywę przybliżała nam już na początku festiwalowej Strefy Kina Małgorzata Sadowska


Ostatnią godzinę spędziliśmy w innym miejscu niż zwykle. Z reżyserką Katarzyną Klimkiewicz i aktorką Marią Dębską o filmie "Bo we mnie jest seks" i Kalinie Jędrusik rozmawialiśmy nie w Kinie Nowe Horyzonty, a w pobliskim hotelu.


 

REKLAMA

To może Cię zainteresować