Zielone dzielnice i ich tajemnice: Promenada Staromiejska i Wyspy Odrzańskie [NOWY CYKL]

Anna Fluder | Utworzono: 16.08.2021, 11:37 | Zmodyfikowano: 16.08.2021, 11:37
A|A|A

Do spacerów nikogo namawiać nie trzeba, warto jednak podpowiadać miejsca, które są nie tylko piękne ale też ciekawe historycznie i bogate w pomniki natury. W każdy wtorek opowiadać będziemy o miejscach dobrze nam znanych, ale będziemy je odkrywać na nowo. Naszymi przewodnikami będą Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego Wrocławia i Maciej Wlazło, przewodnik prowadzący blog Beard of Breslau.

Pierwsze nasze trasy spacerowo-rekreacyjne wiodą przez Stare Miasto. 

Na Promenadę Staromiejską zaprasza Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Maciej Wlazło z Beard of Breslau proponuje spędzanie czasu na Wyspach Odrzańskich.

Miłośnikom Wrocławia polecamy także cykl wydarzeń filmowo-kulinarnych. Pokazy odbywać się będą od 22 sierpnia co tydzień w plenerowych przestrzeniach pięciu dawnych dzielnic Wrocławia: Starego Miasta, Śródmieścia, Krzyków, Psiego Pola i Fabrycznej. Te wydarzenia to z jednej strony kulturalna propozycja na spędzenie lata w mieście, a z drugiej zachęta do odkrywania zielonych zakątków różnych części miasta. Dodatkową motywacją do eksplorowania mniej i bardziej dzikich przestrzeni Wrocławia będą, w formie dostępnych dla grupy zapisanych uczestników, secret eventy. Zarejestrowanie się do udziału włącza chętnych do interaktywnej gry, dzięki której będzie można lepiej poznać zieloną historię każdej z pięciu dawnych dzielnic.

Na cykl niesamowitych historii zapraszają: Profit Development i Wrocławska Fundacja Filmowa.POSŁUCHAJ TEŻ - Wywczas w zielonych dzielnicach Wrocławia

REKLAMA

To może Cię zainteresować