Renata Mauer-Różańska komentuje występy Polaków na igrzyskach w Tokio [POSŁUCHAJ]

Paweł Gołębski, MJ | Utworzono: 13.08.2021, 23:21 | Zmodyfikowano: 13.08.2021, 23:21
A|A|A

fot. Monika Jaworska

„Czuję radość z 17 miejsca w klasyfikacji medalowej. To miejsce przyzwoite” - mówi gość Radia RAM Renata Mauer-Różańska. W rozmowie z Pawłem Gołębskim dwukrotna złota medalistka olimpjska podkreśliła role pierwszych trenerów, o których należy pamiętać odnosząc sukcesy. Na antenie Radia RAM Honorowa Obywatelka Wrocławia cieszyła się z sukcesów naszych sportowców.

„Sportowców, którzy wracają bez medalu trzeba tak samo wspierać, bo mają psychiczny kryzys” - mówi Renata Mauer-Różańska. Mistrzyni uważa, że lepiej mówić o pozytywnych stronach występu, a nie o tzw. klątwie. Jej zdaniem polscy siatkarze odpadli w ćwierćfinale prawdopodobnie z przyczyn psychicznych.

Renata Mauer-Różańska jest wykładowczynią Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia z pedagogiki sportu. Wśród osób, które chciałaby wyróżnić za postawę jest oszczepniczka Maria Andrejczyk.

Zdaniem naszego gościa polski sport wymaga jeszcze większych nakładów finansowych. Szczególne znaczenie odgrywa też wspieranie zawodników kończących karierę.REKLAMA

To może Cię zainteresować