Nowe Horyzonty wracają do kina - "Titane" i Strefa Kina RAM na otwarcie festiwalu

Jan Pelczar | Utworzono: 11.08.2021, 15:48 | Zmodyfikowano: 11.08.2021, 15:48
A|A|A

zdj. mat.prasowe

Dwunastego sierpnia pierwsze seanse 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Kinomani wracają w tym roku także na pokazy plenerowe na wrocławskim Rynku, a najnowsze premiery zobaczą w dwóch wrocławskich kinach i jednym teatrze. Co będzie hitem? O tym w relacji Jana Pelczara.

Po gali otwarcia w Teatrze Muzycznym Capitol widzowie zobaczą "Titane" - film, który wygrał tegoroczne Cannes. W trakcie festiwalu wyświetlany będzie też "Niefortunny numerek albo szalone porno" - zdobywca ostatniego Złotego Niedźwiedzia na Berlinale.

- Obok takich werdyktów nie mogliśmy przejść obojętnie - mówi szef Nowych Horyzontów, Marcin Pieńkowski

Jednym z filmów otwarcia będzie też polskie "Moje wspaniałe życie" Łukasza Grzegorzka z Agatą Buzek w roli głównej, premiera o 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty.

Selekcjonerkę Nowych Horyzontów Małgorzatę Sadowską cieszy, że do Wrocławia udało się ściągnąć "Małą mamę", nowy film Celine Sciammy, autorki "Portretu kobiety w ogniu", która tym razem opowiedziała kameralną historię.

Nowe Horyzonty potrwają w Kinie Nowe Horyzonty, Dolnośląskim Centrum Filmowym i Capitolu do 22 sierpnia, a w wersji online tydzień dłużej.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować