Wakacje z Radiem RAM: ze Sztuki o sztuce [POSŁUCHAJ]

Jan Pelczar | Utworzono: 04.08.2021, 14:36 | Zmodyfikowano: 04.08.2021, 14:36
A|A|A

wszystkie fot.Patrycja Dzwonkowska

Zaczęliśmy po szesnastej od rozmowy z kuratorką wystawy "Pomiędzy", którą można obejrzeć na miejscu, czyli w "Sztuce na miejscu". "Pomiędzy" to wystawa artystów, pedagogów Wydziału Ceramiki i Szkła wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, wyjątkowego miejsca na edukacyjnej mapie Polski. Jej wieloletnia tradycja, chociaż widoczna w inspiracjach i formach, nieustannie jest przełamywana i ponownie reinterpretowana. W plenerowym studiu Radia RAM rozmawialiśmy z Kaliną Bańką-Kulką, której towarzyszyła Karolina Filusz ze "Sztuki na miejscu".

 

W kolejnych godzinach staliśmy się przewodnikami na artystyczne wakacje we Wrocławiu. Wyobrazimy sobie przyjeżdżających do miasta, wysiadających na stacji Wrocław Główny i kierujących się nie w stronę Rynku, czy hotelu, ale najpierw.. na antresolę dworca. W galerii BWA Wrocław Główny można oglądać wystawę zbiorową "Studio: Rajkowska" - prace 18 twórców_czyń, których do projektu zaprosiła Joanna Rajkowska – jedna z najgłośniej dyskutowanych w Polsce artystek współczesnych. O wystawie opowiedziała nam po 17:00 Anna Mituś, która będzie też mogła zdradzić co nieco na temat nadchodzącej obecności artystki we Wrocławiu, związanej z Nowymi Horyzontami.

Z dworca skierowaliśmy się, przez Piłsudskiego, w stronę Rynku, ulicą Świdnicką. Tuż przed centralnym punktem Starego Miasta i turystycznych zainteresowań, zlokalizowana jest galeria Dizajn BWA, w której oglądać możemy wystawę "Pola regeneracji". O odkrywczym przedsięwzięciu, związanym z niezwykle istotnym, a mało znanym, miejscem Wrocławia, opowiedziała po 18:00 Katarzyna Roj

Ze Świdnickiej niedaleko na Plac Solny. Nieważne, czy Rynkiem, czy ulicą Ofiar Oświęcimskich, ale łatwo trafimy do jednej z najmłodszych galerii na artystycznej mapie Wrocławia. OP ENHEIM oferuje nam tego lata spotkanie z Angeliką Markul i jej "Formułą czasu". A co przygotowuje na jesień? O wszystkim opowiedziały w ostatniej godzinie Wakacji z Radiem RAM Kama Wróbel i Agnieszka Smutek.

Z gościniami programu rozmawiał Jan Pelczar.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować