Strefa Radia RAM na Gastro Miasto, pysznie!

Radio RAM | Utworzono: 09.07.2021, 11:06 | Zmodyfikowano: 09.07.2021, 11:06
A|A|A

Premiery nowych dań, spotkania z szefami kuchni i przegląd najlepszych wrocławskich restauracji – to wszystko czeka na uczestników tegorocznej edycji Gastro Miasto. Pierwsza odsłona już 16 – 18 lipca w Browarze Mieszczańskim. Mieszkańcy i turyści mogli skosztować potraw uznanych szefów wrocławskich kuchni, odkrywać nowe miejsca na gastronomicznej mapie miasta i spędzić wyjątkowy czas w klimatycznym miejscu przy ul. Hubskiej 44 we Wrocławiu. Na tej kulinarnej uczcie coś dla siebie znaleźli zarówno wielbiciele sushi, dań wegetariańskich, owoców morza, egzotycznych oraz tradycyjnych smaków, jak i oczywiście amatorzy słodkości. 

Ale Gastro Miasto to nie tylko królestwo smaków, to także moc atrakcji dla młodszych i starszych uczestników wydarzenia i ciekawy sposób na wakacyjne spędzenie czasu w gronie znajomych. Oczywiście nie zabrakło dobrej muzyki, o pozytywne wibracje zadbali DJ Skipless i klub Vertigo, i ciekawych rozmów z zaproszonymi do goszczącego w Browarze Mieszczańskim naszego studia.

Strefę Radia RAM z Gastro Miasto odwiedziło wielu wrocławskich restauratorów.

Jednym z pierwszych gości był organizator Gastro Miasto. Maciej Koła, przyznał, że najlepsi wrocławscy restauratorzy serwują swoje popisowe dania i każdy może wybrać coś dla siebie. Cała edycja ma też oprawę muzyczną i sporo atrakcji dla najmłodszych. Najważniejsze jednak, że wreszcie można się spotkać i przypomnieć sobie, jak smakuje Wrocław.

Andrzej Błaszczuk z YEM SE TU zachęcał do odkrywania kuchni japońskiej i wietnamskiej. Poznaliśmy przepis na ramen i wiemy, że w karcie dań może być wpisany jako zupa, ale to przede wszystkim makaron.


Z restauracją Woo Thai i Piotrem Muzyką odkrywaliśmy smaki Tajlandii, ktrej znakiem rozpoznawczym jest makaron z jajkiem i rozgrzane patelnie. Ale też przedpremierowo Radek Wieczorek zaprezentował nowe miejsce na kulinarnej mapie Wrocławia czyli PAPI CHULO, gdzie od września serwowane będą dania meksykańskie. Atrakcją obu tych restauracji ma być fuzja smaków w jednej potrawie.

Prawdziwą ucztę przygotowały dla nas Mania Smaku i Gruba Focca. Mateusz Grzęda opowiadał o długim procesie przygotowywania ciasta na pizzę i właściwościach przypieczonych brzegów, a Damian Chrostowski o cieście focca czyli o focacci, delikatnej jak chmurka i bardzo popularnej przekąsce z okolic Rzymu.

Wśród owoców morza królowały krewetki z restauracji Shrimp House. Michał Frymar zapewniał, że z mrożonych także może być świeże danie, a dodatków nie trzeba wiele, by było zarówno pysznie jak treściwie.

Na koniec zawędrowaliśmy do Hiszpanii. Bartek Napieraj z Mercado zachęcał do smakowania tapasów po wrocławsku. Tradycja łączona z nowoczesnością to szaleństwo dla podniebienia, a paella może być np. z królikiem, albo z kurczakiem. Dla każdego coś dobrego.

Za dwa tygodnie kolejna edycja, a my na Gastro Miasto gościć będziemy ponownie 31 sierpnia. Zapraszamy!

O tym, co wydarzy przez cały weekend od piątku do niedzieli, w przestrzeniach Browaru Mieszczańskiego, opowiedzieli nam organizatorzy: Maciej Koła i Bartek Deryło.

Więcej informacji:

www. https://gastromiasto.pl/

https://www.facebook.com/GastroMiastoWr/

REKLAMA

To może Cię zainteresować